Skoczkowie skijumping
YouTube - Skijumping.pl
Autor Piotr Bernaciak - 8 Lutego 2020

Polscy skoczkowie potraktowani nieludzko. Wszystko na kilkanaście godzin przed Pucharem Świata

Skoczkowie przygotowujący się do występów w Pucharze Świata w Willingen zostali potraktowani w nieludzki sposób. Takie zachowanie nie przystoi na takim poziomie, dlatego organizatorzy mają ogromne powody do wstydu.

Skoczkowie nie mogli cieszyć się z komfortowych warunków podczas przedłużających się treningów przed turniejem Willingen Five. Nasi zawodnicy z pewnością mają rozbudzone apetyty na zwycięstwo i liczyli, że wczoraj uda im się dodatkowo sprawdzić swoje umiejętności na jeden dzień przed rozpoczęciem właściwych zmagań, jednak trudne warunki uniemożliwiły rozpoczęcie treningu.

Mimo wszystko sędziowie zachowali się skandalicznie i przedłużali co chwile godzinę wznowienia treningu, przez co skoczkowie musieli bardzo długo przebywać na skoczni i nie mogli nawet właściwie wypocząć. Co gorsza, organizatorzy nie zapewnili im odpowiednich warunków, co wzbudziło ogromne kontrowersje. Może to wpłynąć na wyniki naszych zawodników.

Reprezentant Polski ostro o selekcjonerze. Kapitan reprezentacji Polski broniony przez kolegęReprezentant Polski ostro o selekcjonerze. Kapitan reprezentacji Polski broniony przez kolegęCzytaj dalej

Skoczkowie nie mieli odpowiednich warunków

Wobec fatalnych warunków treningi zostały odwołane, jednak doszło do tego dopiero po kilku godzinach. W trakcie oczekiwania nasi reprezentanci byli tak naprawdę zdani na siebie i na to, co zorganizuje dla nich sztab. Organizatorzy nie zdecydowali się na to, by przynajmniej zapewnić sportowcom odpowiednie pożywienie wobec długiego oczekiwania na występ.

- Parówka to nie jest dobre paliwo. Udało nam się zahaczyć jakąś bułeczkę, chociaż tyle. Wydaje mi się, że przy takim dniu dobrze jak jest bułka z szynką, serem, pomidorem. Jakiś makaron. Może jakieś mięso dla trenerów. Do tego kawa czy herbata. Nie potrzeba wiele - przyznał Dawid Kubacki w rozmowie z portalem skijumping.pl. Widać, ze jemu również nie spodobała się ta sytuacja.

Skoczkowie nie byli zadowoleni z działań organizatorów

Organizatorzy Willingen Five powinni robić wszystko, by w przypadku nieprzewidzianych okoliczności skoczkowie mieli zapewnione przynajmniej wyżywienie, jednak nie udało się zrobić nawet tego. Polacy musieli stołować się w rezerwacji i to na własny koszt.

fot. YouTube - skijumping.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesamowity występ polskiego skoczka. Ręce same składają się do oklasków, co za forma (WIDEO)
  2. Reprezentant Polski ostro o selekcjonerze. Kapitan reprezentacji Polski broniony przez kolegę
  3. Andrzej Strejlau nie ma wątpliwości. "Cracovia powinna zostać ukarana"
  4. Mógł strzelić gola, ale wybił piłkę poza boisko. "Nie pozwoliło mi na to sumienie" (WIDEO)
  5. Nowe ustalenia śledczych w sprawie śmierci Kobe Bryanta. "To nie była awaria silnika"
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News