skoczkowie koronawirus
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 16 Grudnia 2020

Polscy skoczkowie przed chwilą otrzymali wyniki testów. Pilne doniesienia przed PŚ w Engelbergu, konkurs już w sobotę

Skoczkowie reprezentacji Polski już w czwartek pojadą do Szwajcarii na zawody w tamtejszym Engelbergu. Polacy przed wyjazdem na zawody Pucharu Świata musieli przejść obowiązkowe badania na obecność koronawirusa. Do Szwajcarii skoczkowie pojadą w czwartek, w środę portal Skaczemy.pl poinformował o wynikach testów wśród reprezentantów Polski. Na zawody w Engelbergu Biało-Czerwoni pojadą w niezmienionym składzie.

⦁ Skoczkowie reprezentacji Polski przeszli badania na obecność koronawirusa
⦁ Szczęście nie opuszcza Biało-Czerewonych, wszyscy skoczkowie są zdrowi
⦁ Przed zawodami w Engelbergu Polacy treningowo skakali na Wielkiej Krokwi w Zakopanem
⦁ Konkursy w Szwajcarii w sobotę i niedzielę

Skoczkowie reprezentacji Polski uskrzydleni sukcesem drużynowym na mistrzostwach świata w lotach narciarskich przystąpią do zawodów w Engelbergu. Przed wyjazdem do Szwajcarii polscy skoczkowie musieli przejść testy na obecność koronawirusa. Wyniki na Twitterze przedstawił portal Skaczemy.pl, który jest współtworzony przez Adama Małysza.

- Już siedmiokrotnie w tym sezonie polscy skoczkowie zostali przetestowani na obecność SARS-Cov-2. Ostatnie testy miały miejsce wczoraj w Polsce i tym razem wyniki są negatywne, a to ważne przed weekendowymi zawodami PŚ w Engelbergu - napisał serwis.

Skoczkowie poznali wynik testów na koronawirusa

Polscy skoczkowie w Engelbergu postarają się wrócić do czołówki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Liderów polskiej kadry zabrakło na zawodach w Niżnym Tagile, które poprzedzały mistrzostwa świata w lotach narciarskich.

Z podium spadł Dawid Kubacki, który obecnie jest piąty. W czołowej 10. jest jeszcze Piotr Żyła. Wiślanin jest 8. Ponownie zbliżyć do czołówki będzie chciał Kamil Stoch, który po konkursach w Rosji spadł na 18 miejsce.

Tak mieszka Kamil Stoch. Ma posiadłość jak pałac z bajki, zapracował sobie na niąTak mieszka Kamil Stoch. Ma posiadłość jak pałac z bajki, zapracował sobie na niąCzytaj dalej

Oprócz nich do Szwajcarii pojadą Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł i Andrzej Stękała, który w niedzielę cieszył się brązowego medalu wywalczonego w drużynowym konkursie mistrzostw świata w lotach narciarskich. Co ciekawe to Stękała z tej trójki obecnie jest najniżej w klasyfikacji generalnej.

Przed zawodami w Engelbergu trener polskiej kadry Michal Doleżal nie chciał tracić czasu i zorganizował skoczkom trening na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Tam Polacy pracowali nad wyeliminowaniem błędów, które pozbawiły ich medali w rywalizacji indywidualnej w Planicy.

Skoczkowie w czwartek pojadą walczyć o pucharowe punkty w Engelbergu

Wszyscy polscy skoczkowie oddali po cztery próby. Tym razem w treningu już nie przeszkodziły warunki atmosferyczne. Dwa tygodnie temu, w trakcie zawodów w Niżnym Tagile liderzy polskiej kadry mieli także trenować na skoczni w Zakopanem, ale wtedy wiatr halny uniemożliwił oddawanie skoków.

Skoczkowie w mediach społecznościowych zamieścili zdjęcia po skokach treningowych na Wielkiej Krokwi. Wszyscy zgodnie podkreślają, że są zadowoleni ze swoich prób treningowych. Na zdjęciach kibice mogą zobaczyć uśmiechniętego Stocha czy Murańkę ze Stękałą.

Dla skoczków zaczyna się bardzo intensywny okres w sezonie. Po zawodach w Engelbergu czekają ich mistrzostwa Polski. Te odbędą się w Wiśle 22 grudnia. Później czeka ich krótka przerwa świąteczna i 28 grudnia zaczynają rywalizację w Turnieju Czterech Skoczni.

Liderem klasyfikacji generalnej jest Norweh Halvor Egner Granderud. Tuż za nim jest Markus Eisenbichler. Obecny sezon Pucharu Świata zakończy się dopiero 28 marca w Planicy. W międzyczasie na przełomie lutego i marca skoczków czekają mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News