Skoczkowie
Instagram/Skaczemypl
Autor Wojciech Olszowy - 18 Grudnia 2020

Polscy skoczkowie poznali wyniki testów. Ważne doniesienia, konkurs w Engelbergu już w sobotę

Skoczkowie reprezentacji Polski przeszli kolejne testy na obecność koronawirusa. Były one konieczne przed wylotem na zawody w Engelbergu. Znamy już ich wyniki. Na szczęście nikt nie uzyskał pozytywnego wyniku. Na nie liczymy tylko podczas najbliższego konkursu.

  • Polscy skoczkowie w czwartek udali się do szwajcarskiego Engelbergu
  • Przed wylotem musieli przejść testy na obecność koronawirusa
  • Przeprowadzanie testów to już stały punkt sezonu
  • Wszyscy Polacy są zdrowi

Skoczkowie polskiej kadry już w najbliższy weekend ponownie rywalizować będą punkty w Pucharze Świata. Tym razem zawody odbędą się w Engelbergu. Przed wylotem do Szwajcarii przeszli obowiązkowe testy na obecność koronawirusa. Nikt z polskiej reprezentacji na szczęście nie jest zakażony i w komplecie udadzą się na konkurs.

Skoczkowie po testach. Wszyscy zdrowi

Testy na koronawirusa to już stała czynność w tym sezonie. Skoczkowie badani są regularnie, przed każdymi zawodami. Tylko z negatywnym wynikiem można wsiąść na pokład samolotu. Tak też było i teraz. W czwartek biało-czerwonych czekał lot do Szwajcarii. W tym kraju obowiązuje 10-dniowa kwarantanna dla osób przybywających z naszego kraju. Przebadanych skoczków to jednak nie dotyczy. Są zdrowi i będą mogli wziąć udział w zaplanowanych konkursach.

Trener polskiej kadry, Michal Dolezal, na zawody w Engelbergu zabrał skoczków, którzy wywalczyli brązowy medal podczas w konkursie drużynowym podczas ostatnich mistrzostw świata w lotach w słoweńskiej Planicy. O punkty w Englebergu walczyć będą Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, oraz Andrzej Stękała. Oprócz nich, powołanie otrzymali także Klemens Murańka oraz Aleksander Zniszczoł.

Polacy przeszli testy, które na szczęście okazały się negatywne. Informację o tym przekazał na swoim Twitterze portal Skaczemy.pl. -Już siedmiokrotnie w tym sezonie polscy skoczkowie zostali przetestowani na obecność SARS-Cov-2. Ostatnie testy miały miejsce wczoraj w Polsce i tym razem wyniki są negatywne, a to ważne przed weekendowymi zawodami PŚ w Engelbergu. - czytamy we wpisie.

Tragiczne informacje sprzed chwili. Nie żyje Krzysztof Bulski, miał dopiero 33 lataTragiczne informacje sprzed chwili. Nie żyje Krzysztof Bulski, miał dopiero 33 lataCzytaj dalej

Przed konkursem w Engelbergu, polscy skoczkowie trenowali w Zakopanem na Wielkiej Krokwi. My już wiemy, czy narodowa kwarantanna spowoduje odwołanie zawodów, które obędą się tam w styczniu. Według zapewnień organizatorów nic nie stoi na przeszkodzie.

Skoczkowie kadry Polski w komplecie. Niemcom wypadł ważny zawodnik

Testom poddać musieli się także zawodnicy innych reprezentacji. Powody do niezadowolenia mają Niemcy. Do Engelbergu nie pojedzie jeden z najlepszych ich skoczków.

Pozytywny wynik otrzymał Karl Geiger. Oznacza to, że podczas najbliższego weekendu nie zobaczymy w akcji aktualnego mistrza świata w lotach, które odbyły się niedawno w Planicy.

W Engelbergu zostaną rozegrane dwa konkursy indywidualne. Pierwszy odbędzie się w sobotę 19 grudnia o godz. 16.00, a drugi w niedzielę 20 grudnia o 15.00.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News