Skoczkowie kwalifikacje Rasnov
.
Autor Piotr Bernaciak - 22 Lutego 2020

Kwalifikacje do konkursu w Rasnovie szczęśliwe dla Biało-czerwonych. Dwaj Polacy w najlepszej dziesiątce

Skoczkowie z całego świata wzięli udział w sobotnich kwalifikacjach do drugiego konkursu w Rasnovie. Nasi zawodnicy zaprezentowali się z dobrej strony, w komplecie zaliczając awans do konkursu.

Skoczkowie z Polski wzięli udział w dzisiejszych kwalifikacjach do konkursu Pucharu Świata w Rasnovie. Nasi reprezentanci chcieli poprawić wynik z wczoraj, gdy nie zobaczyliśmy żadnego z naszych skoczków na podium. Kibice również liczyli na to, że tym razem warunki pogodowe będą znacznie łaskawsze dla naszych kadrowiczów.

W kwalifikacjach nie zobaczyliśmy żadnych wybitnych występów, jednak bardzo pozytywną wiadomością jest awans wszystkich Biało-czerwonych do konkursu w Rasnovie, który odbędzie się już za kilkadziesiąt minut. W pierwszej dziesiątce znalazło się między innymi miejsce dla dwóch Polaków, jednak znów zabrakło ich na podium. Wygrał Niemiec Karl Geiger.

Pilny apel Adama Małysza do kibiców. Legenda poprosiła wszystkich o wsparciePilny apel Adama Małysza do kibiców. Legenda poprosiła wszystkich o wsparcieCzytaj dalej

Skoczkowie z Polski w komplecie w konkursie

Jako ostatni z Polaków do konkursu dostał się Klemens Murańka, który zajął 43. miejsce z wynikiem 83.5 metra. 37. był Jakub Wolny, który skoczył równo o pięć metrów dalej. Pewnym zaskoczeniem może być obecność Pawła Wąska, który skoczył na 86 metrów, ale dostał 110 punktów. 31. miejsce zajął Aleksander Zniszczoł z wynikiem 91 metrów, 25. był Piotr Żyła, co może być sporym zaskoczeniem.

W czołowej dziesiątce znalazło się miejsce dla Kamila Stocha i Dawida Kubackiego. Pierwszy z wymienionych zajął 9. miejsce z wynikiem 93 metrów, a drugi był 7., skacząc o półtora metra dalej. Najlepszy skok zdaniem sędziów oddał Karl Geiger, który skoczył na odległość 96 metrów i choć Stefan Kraft wyprzedził go o pół metra, to Niemiec został lepiej oceniony.

Gdzie oglądać skoki narciarskie w Rasnovie? Transmisja w tv i online. Dwie złe wiadomości dla kibicówGdzie oglądać skoki narciarskie w Rasnovie? Transmisja w tv i online. Dwie złe wiadomości dla kibicówCzytaj dalej

Skoczkowie wezmą udział w sobotnim konkursie

Konkurs został przesunięty na 13:00 z powodu obfitych opadów śniegu. Możemy być jedynie zadowoleni, że dostali się do niego wszyscy Polacy, nawet pomimo faktu, że żaden z nich nie zdeklasował konkurencji ani nie zameldował się na podium.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwoje pasażerów wycieczkowca nie żyje. Trwa ewakuacja, koszmar pasażerów
  2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie
  3. Kamil Stoch niesamowicie wściekły po oddaniu skoku w Kulm. Polak nie mógł wytrzymać, wszystko na oczach widzów (WIDEO)
  4. Łukasz Piszczek strzelił niezwykłą bramkę. Pękamy z dumy, wielki mecz Polaka (WIDEO)
  5. Arkadiusz Milik o krok od transferu z Napoli. Polak podjął już decyzję, wszystko jasne
  6. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy
  7. Polscy skoczkowie potraktowani nieludzko. Wszystko na kilkanaście godzin przed Pucharem Świata, co za upokorzenie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News