Skoczkowie skoki narciarskie
Ze Stadionu
Autor Piotr Bernaciak - 23 Marca 2020

Konkurs skoków w Wiśle nie odbędzie się? Fatalne wiadomości dla skoczków

Skoczkowie mogą powoli oswajać się z myślą, że czekają ich kolejne problemy. Konkurs w Wiśle prawdopodobnie nie odbędzie się, jak twierdzą oficjele. Informacje z pewnością nie brzmią optymistycznie.

Skoczkowie musieli zakończyć sezon Pucharu Świata o kilka dni wcześniej z uwagi na coraz bardziej niesprzyjające okoliczności, które psuły zawodowy sport na każdym kroku. Kolejne mecze piłkarskie były albo rozgrywane bez udziału publiczności, albo całkowicie odwoływane, a po czasie podobne okoliczności przytrafiały się również skoczkom. Sytuacja stała się naprawdę trudna.

Z tego powodu anulowano kolejne konkursy Pucharu Świata, a teraz dowiadujemy się, że podobne problemy mogą pojawić się również w kolejnych miesiącach. W niektórych krajach epidemia osiągnęła już szczytowy moment i powoli życie wraca do normy, lecz mimo wszystko skutki katastrofy epidemiologicznej poczujemy jeszcze przez długie miesiące.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nie żyje legenda hiszpańskiego futbolu. Odpowiadał za sukces wielu klubów
2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka

Cristiano Ronaldo nie zagra więcej w Juventusie? Nowe doniesienia portugalskich mediówCristiano Ronaldo nie zagra więcej w Juventusie? Nowe doniesienia portugalskich mediówCzytaj dalej

Skoczkowie mają spory problem

Po odwołaniu Pucharu Świata skoczkowie mają kolejny problem. Wiele wskazuje na to, że konkursy Letniego Grand Prix także zostaną odwołane. Co prawda we Włoszech sytuacja zaczyna delikatnie się poprawiać, jednak choćby w Niemczech nadal nie jest dobrze. Wiele krajów ma olbrzymie problemy i mało kto myśli o tym, by zawody się odbyły. Z tego powodu prawdopodobnie można zapomnieć o konkursie w Wiśle.

- Na razie mamy informację taką, że na początku kwietnia nie odbędzie się to standardowe wiosenne spotkanie komisji kalendarzowych. Tam pewnie zapadłyby jakieś decyzje. Osobiście uważam, że mogą w tym roku Letniego Grand Prix nie przeprowadzić - mówi Andrzej Wąsowicz, dyrektor słynnej skoczni w Wiśle, która co roku gości fanów z całego świata.

Gwiazda reprezentacji Polski w kwarantannie. Jest w samym epicentrum pandemiiGwiazda reprezentacji Polski w kwarantannie. Jest w samym epicentrum pandemiiCzytaj dalej

Skoczkowie mogą mieć dłuższą przymusową przerwę

Niewykluczone, że kolejny konkurs z udziałem Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyły i reszty skoczków ze światowej elity przyjdzie nam obejrzeć dopiero pod koniec 2020 roku, gdy zacznie się kolejny Puchar Świata. Na ten moment nie da się oszacować możliwego wznowienia rywalizacji, ale skoro organizatorzy letnich zawodów wypowiadają się z takim pesymizmem, to szanse nie mogą być duże.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Włochy opublikowały porażający raport. Nie wszyscy, którzy zmarli na koronawirusa, wcześniej chorowali, smutna prawda
  2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu
  3. Wielka radość w rodzinie Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w euforii, ogromne szczęście
  4. Joanna Jędrzejczyk pokazała twarz po walce z Zhang. Musiało boleć (FOTO)
  5. Dramatyczny apel legendy światowej piłki nożnej. "Polacy, brońcie się"
  6. Z czego wymutował koronawirus? Jest nagranie, eksperci wskazali straszne miejsce na mapie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News