Skoczkowie
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 29 Grudnia 2020

Z ostatniej chwili. Polscy skoczkowie przebadani. Znamy wyniki testów, zapadła ostateczna decyzja co do startu

Skoczkowie polskiej kadry w ostatnich kilkudziesięciu godzinach przeżyli wielkie emocje. Biało-Czerwoni zostali wykluczeni z udziału w otwierającym 69. Turniej Czterech Skoczni konkursu w Oberstdorfie. Wszystkiemu winny był niejednoznaczny wynik testu na obecność koronawirusa u Klemensa Murańki. Polacy zaprotestowali i ostatecznie dopięli swego. Otrzymali zgodę na udział w zawodach, jeśli wtorkowe testy wykluczą chorobę. We wtorkowy poranek poznaliśmy wyniki badań naszych reprezentantów.

  • Polscy skoczkowie zostali wykluczeni z konkursu w Oberstdorfie z uwagi na podejrzenie COVID-19 u Klemensa Murańki
  • Polacy przeszli kolejne badania, od których uzależniono, czy dostaną szansę startu w Oberstdorfie
  • We wtorkowy poranek pojawiły się oficjalne wyniki badań i decyzja co do startu skoczków w zawodach
  • Sekretarz generalny PZN przekazał wspaniałe wieści kibicom

Skoczkowie reprezentacji Polski otrzymali we wtorkowy poranek wyniki badań na obecność koronawirusa. To od tych testów zależało, czy nasi zawodnicy zostaną ostatecznie dopuszczeni do udziału w konkursie w Oberstdorfie. Jan Winkiel, sekretarz generalny PZN przekazał wspaniałe wiadomości kibicom.

Skoczkowie polskiej kadry poznali wyniki testów na COVID-19

W poniedziałek w obozie polskiej kadry skoczków wybuchło wielkie zamieszanie. Niemiecki sanepid wykluczył Polaków z udziału w konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Wszystko z powodu testu na obecność koronawirusa, który dał u Klemensa Murańki wynik pozytywny.

Po kilku godzinach okazało się jednak, że Murańka jest zdrowy, jednak nasi skoczkowie przegapili kwalifikacje do pierwszych zawodów 69. edycji TCS. Polacy nie poddali się jednak i zaczęli protestować. Ostatecznie udało im się dopiąć swego i FIS ogłosił, że start Polaków będzie uzależniony od wyników wtorkowych badań.

- Jeśli wynik testu Murańki będzie po raz drugi negatywny i wyniki pozostałych zawodników też będą negatywne, to zostanie on dopuszczony do rywalizacji przez służby sanitarne - mogliśmy przeczytać na stronie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Pilny komunikat Adama Małysza po decyzji. Zdradził, jak czują się polscy skoczkowie, reakcja jest wymownaPilny komunikat Adama Małysza po decyzji. Zdradził, jak czują się polscy skoczkowie, reakcja jest wymownaCzytaj dalej

Z uwagi na zamieszanie, jakie wynikło z powodu testów polskich skoczków i w efekcie odebrania im bezpodstawnie prawa do rywalizacji, organizatorzy Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie zdecydowali o zmianie formatu zawodów. Polscy skoczkowie otrzymają prawo startu bez kwalifikacji, a pierwsza seria odbędzie się bez tradycyjnego systemu KO. Wcześniej rozegrane zostaną dwie serie próbne, z czego jedna specjalnie dla Polaków.

Jest oficjalna decyzja. Wspaniałe wieści, wszyscy Polacy zdrowi i gotowi do startu

Kibice z niecierpliwością czekali zatem na wtorkowy poranek, kiedy miały pojawić się informacje o wynikach testów polskich skoczków. Wreszcie pojawiła się oficjalna informacja, którą mediom przekazał sekretarz generalny PZN Jan Winkiel. Portal WP SportoweFakty jako jeden z pierwszych podał radosną dla sympatyków skoków nowinę.

Wszyscy nasi reprezentanci, a także członkowie sztabu szkoleniowego kadry uzyskali w najnowszych testach na obecność COVID-19 wynik negatywny. Oznacza to, że Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot i Andrzej Stękała będą mogli wystartować we wtorkowym konkursie w Oberstdorfie.

Już o godzinie 14:30 polscy skoczkowie zjawią się na skoczni, by wziąć udział we wspomnianej, specjalnie dla nich przygotowanej serii próbnej. Pierwsza seria konkursowa rozpocznie się o 16:30. W rywalizacji weźmie udział 62 zawodników, gdyż w tym momencie kwalifikacje zostają unieważnione.

Źródło: WP SportoweFakty

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News