Skoki TCS
Facebook Kamil Stoch
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 3 Stycznia 2021

Czy Kamil Stoch wygra Turniej Czterech Skoczni?

Skoki narciarskie właśnie weszły najbardziej intensywny etap w sezonie. Zawodnicy właśnie kończą rywalizację w Turnieju Czterech Skoczni. Po trzech konkursach cyklu na czele jest Kamil Stoch, który jest wręcz na autostradzie do swojego trzeciego Złotego Orła w karierze. Na potknięcie polskiego mistrza czeka drugi w kolejce Dawid Kubacki i podrażniony ostatnimi niepowodzeniami Halvor Egner Granerud.

Skoki narciarskie jak co roku intensywnie zaczynają rok od rywalizacji w Turnieju Czterech Skoczni. W pierwszych noworocznych konkursach Polacy nie mają sobie równych i pewnie kroczą poi czwarte w ostatnich pięciu edycjach zwycięstwo.

Noworoczny konkurs w Garmisch-Partenkirchen padł łupem Dawida Kubackiego, który w drugiej serii pobił rekord skoczni. Trzeci był Piotr Żyła, a czwarty Kamil Stoch. W niedzielę na Bergisel w Innsbrucku role delikatnie się odwróciły.

Niedzielny konkurs w wielkim stylu wygrał Kamil Stoch, z kolei na najniższym stopniu podium był Kubacki, a tuż za nim był Piotr Żyła. Dzięki niedzielnemu zwycięstwu Stoch objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Turnieju czterech Skoczni.

Polak w środę na skoczni w Bischofshofen będzie miał wielką okazję, aby wygrać po raz trzeci Turniej Czterech Skoczni. Wcześniej Stoch wygrywał Złotego Orła w 2017 i 2018 roku. Trzykrotny mistrz olimpijski po niedzielnym konkursie ma 15,2 punktu przewagi nad drugim Kubackim i 20,6 nad trzecim Halvorem Egnerem Granerudem, który jeszcze niedawno był jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa w turnieju.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News