Dawid Kubacki
Instagram/Dawid Kubacki
Autor - 11 Stycznia 2020

Dawid Kubacki po raz piąty z rzędu na podium. "Mam w sobie jeszcze wiele rezerwy"

Skoki w jego wykonaniu są coraz lepsze. Dawid Kubacki zajął w sobotę trzecie miejsce podczas konkursu w Val di Fiemme, dzięki czemu utrzymuje wysoką formę. Polak po raz piąty z rzędu stanął na podium.

Skoki narciarskie w tym sezonie mają wielu bohaterów. Jednym z nich jest Dawid Kubacki, który ostatnio wygrał Turniej Czterech Skoczni, a w sobotę zajął trzecie miejsce podczas zawodów w Val di Fiemme. 29-latek prezentuje równą, wysoką formę, dzięki czemu pnie się cały czas w górę.

Rywal Dawida Kubackiego zdyskwalifikowany. Sędziowie byli bezlitośniRywal Dawida Kubackiego zdyskwalifikowany. Sędziowie byli bezlitośniCzytaj dalej

Skoki w jego wykonaniu są coraz lepsze

Trzecie miejsce w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen, drugie w Innsbrucku, pierwsze w Bischofschofen i znowu trzecie w Val di Fiemme. Kubacki - wspólnie z Karlem Geigerem - jest najrówniej skaczącym zawodnikiem w ostatnim czasie. Jego świetna forma nie umknęła uwadze ekspertów, którzy są nim zachwyceni. On sam z kolei przyznaje, że nadal nie jest w swojej najwyższej dyspozycji.

- Nie udała mi się pierwsza próba, ale walczyłem do samego końca. Drugi skok był lepszy i nie ukrywam, że miałem też trochę szczęścia. Nie ma co się z siebie cieszyć, tylko szukać rzeczy do poprawy i pracować, aby było lepiej. Widzę w sobie, że mam jeszcze sporo rezerwy - powiedział Kubacki na antenie Eurosportu.

Skoki ma świetne, ale nadal widzi w sobie rezerwy

Jeśli faktycznie Kubacki nie znajduje się jeszcze w swojej najwyższej formie, to tylko wypada się cieszyć. To oznacza, że Polak może na poważnie wkroczyć do rywalizacji o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Aktualnie zajmuje on czwarte miejsce, mając na swoim koncie 504 punkty. Liderem jest Karl Geiger, do którego traci 215 punktów. Przed nim są jeszcze Ryoyu Kobayashi oraz Stefan Kraft. Czołową szóstkę zamykają Marius Lindvik oraz Kamil Stoch.

Najbliższy konkurs Pucharu Świata odbędzie się w niedzielę. O 15:00 skoczkowie przystąpią do kwalifikacji, a następnie do zawodów. Jeśli Kubacki po raz szósty z rzędu stanie na podium, to powtórzy osiągnięcia Adama Małysza i Kamila Stocha, którzy robili to sześciokrotnie. Teraz pozostaje tylko liczyć na jeszcze lepsze skoki w wykonaniu Kubackiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Puchar Świata w skokach. Awans Polaków w klasyfikacji generalnej, wielki sukces
  2. Krzysztof Piątek na dłużej na ławce Milanu. Zlatan Ibrahimović pokazał prawdziwą klasę
  3. Polski wieczór na skoczni w Predazzo. Wybitne skoki polskich skoczków, niesamowite wyniki
  4. Rywal Dawida Kubackiego zdyskwalifikowany. Sędziowie byli bezlitośni
  5. Drugi transfer Legii Warszawa staje się faktem. Wojskowi osłabiają rywala z Ekstraklasy
  6. Fanki zamurowało, Justyna Żyła przyznała się do sztucznego poprawienia swojej urody. Do sieci wyciekły zdjęcia "przed" i "po"

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News