Skoki narciarskie Simon Ammann
imago sportfotodienst/EAST NEWS
Autor Łukasz Kowalski - 15 Lipca 2020

Wielki rywal Adama Małysza zapowiada triumfalny powrót do skoków. Zamierza "zrzucić bombę"

Skoki już niedługo wznowią rozgrywki. W sierpniu rozpocznie się cykl Letniego Grand Prix, a w listopadzie zawodnicy ruszą do rywalizacji w Pucharze Świata. Na starcie nie zabraknie Polaków oraz ich największych rywali. Jeden z wielkich skoczków, zapowiada powrót do czołówki.

Skoki już w sierpniu wznowią rywalizację. Na początek skoczkowie wystartują w cyklu Letniego Grand Prix. Inaugurujący konkurs odbędzie się pod koniec sierpnia na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. W listopadzie skoczkowie rozpoczną rywalizację w Pucharze Świata. Zapoczątkują go również zawody w Wiśle.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Wielka radość w domu Adama Małysza. Córka przekazała radosną informację, w końcu się doczekała
  2. Jasnowidz Jackowski dokonał porażającego wyznania. Wakacje w 2020 roku mogą zostać przerwane. Tragedia
Poważne oskarżenia pod adresem Adama Małysza. Aż trudno w nie uwierzyć, nasz mistrz odpiera zarzutyPoważne oskarżenia pod adresem Adama Małysza. Aż trudno w nie uwierzyć, nasz mistrz odpiera zarzutyCzytaj dalej

Skoki - stary mistrz chce jeszcze powalczyć

Na starcie nie zabraknie Polaków, którzy ostatnie tygodnie spędzili na zgrupowaniach i obozach przygotowawczych. Kadra polskich skoczków trenowała pod okiem trenera Michala Doleżala w Zakopanem, Szczyrku i Wiśle. Ostatnie treningi przed urlopami odbyli w austriackim Villach.

Do rywalizacji przystąpi także czterokrotny mistrz olimpijski Simon Ammann. Utytułowany Szwajcar ciężko trenuje, żeby odpowiednio się przygotować do startów w Pucharze Świata. 39-letni zawodnik, zapowiedział, że w dalszym ciągu ma ambitne cele i nie zamierza rezygnować ze skakania.

- Jestem zdziwiony, że nadal czuję tę świeżość do skoków. Cieszę się z niewiarygodnej dynamiki i uczuć, które dają skoki. Nie mogę tak po prostu tego wszystkiego odpuścić - powiedział Ammann w programie "sportpanorama" emitowanym na antenie szwajcarskiej telewizji SRF.

Piękna siatkarka wraca na polskie parkiety. Fani jej gry i urody już nie mogą się doczekać (FOTO)Piękna siatkarka wraca na polskie parkiety. Fani jej gry i urody już nie mogą się doczekać (FOTO)Czytaj dalej

Ammann nie zamierza na razie kończyć kariery

- Podczas igrzysk w Pjongczangu myślałem, że już wystarczającego wiele przegrałem i że to były moje ostatnie igrzyska. Ale potem pomyślałem, że dlaczego nie miałbym wyciągnąć z nich czegoś pozytywnego? Dobrze jest żyć ze świadomością, że to jeszcze dwa lata. Potrzebuję tej motywacji - stwierdził Ammann, który zapowiedział, że nie zamierza rezygnować ze skakania przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie.

Ammann w rozmowie ze szwajcarską telewizją zapowiedział, że zamierza wrócić do czołówki Pucharu Świata. Zawodnik w swojej karierze zdobył cztery złote medale olimpijskie - to właśnie z nim Adam Małysz przegrał rywalizację podczas igrzysk w Salt Lake City w 2002 roku i Vancouver osiem lat później. Do tego dołożył Kryształową Kulę i mistrzostwo świata. Ostatni raz na podium zawodów Pucharu Świata stanął ponad dwa lata temu.

- Chcę powrócić do czołówki, choć nie będzie o to łatwo. W moim wieku potrzebuję już więcej odpoczynku. Jestem jednak pewien, że nadal mogę iść naprzód. Jako cel postawiłem sobie udany start na igrzyskach, bo wiem, że to da mi ogromną motywację. Pracuję nad tym, żeby już niedługo znowu zrzucić w zawodach "bombę" - zaznaczył Ammann.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niemcy poskarżyli się na Polskę. Możemy znaleźć się w sporych tarapatach
  2. Mrowisko zalane aluminium o temperaturze 1000 °C. Efekt jest niesamowity
  3. Szokujący wpis Marcina Gortata na Instagramie. Momentalnie spotkał się z falą krytyki, niezrozumiałe zachowanie
  4. Kultowy klub o krok od awansu do polskiej Ekstraklasy. Mogą awansować za tydzień, trzeba spełnić jeden warunek
  5. Szokujący wpis Marcina Gortata na Instagramie. Momentalnie spotkał się z falą krytyki, niezrozumiałe zachowanie
  6. Koszmarny wypadek pod Radomiem. Z BMW nic nie zostało

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News