Skoki narciarskie przyniosły straszne chwile
Zestadionu.pl
Autor Wojciech Olszowy - 22 Grudnia 2020

Właśnie dotarły do nas wiadomości ze szpitala. Wiemy już, w jakim stanie jest Kinga Rajda, lekarze podali informacje

Skoki narciarskie potrafią być bardzo niebezpieczne. Wielu zawodników uprawiając tę dyscyplinę odnosiło poważne kontuzje, które kończyły ich kariery. W najlepszym wypadku kończyło się to tylko strachem. Tak było w przypadku Kingi Rajdy. 20-letnia skoczkini przeżyła dramatycznie wyglądający upadek podczas wtorkowych mistrzostw Polski. Zawodniczka długo się nie podnosiła i została przewieziona do szpitala.

  • 20-letnia Kinga Rajda upadła podczas Mistrzostwa Polski w skokach
  • Zawodnika została przewieziona do szpitala
  • Na szczęście nie stało się jej nic poważnego
  • Skoczkini ma na ciele tylko siniaki i obtarcia

Skoki narciarskie przyniosły nam dziś wiele strachu. Wiemy już, jak wygląda stan zdrowia Kingi Rajdy. 20-latka boleśnie upadła podczas zawodów mistrzostw Polski, zawodniczka nie podnosiła się i musieli interweniować lekarze. Następnie została przewieziona ją do szpitala, gdzie dokładnie przyjrzano się jej obrażeniom. Na szczęście wypadek tylko groźnie wyglądał i nie miał poważnych skutków.

Skoki narciarskie. Wypadek podczas Mistrzostw Polski

Do dramatycznego wydarzenia doszło podczas wtorkowych mistrzostw Polski w skokach narciarskich na skoczni w Wiśle. Startująca Kinga Rajda, podobnie jak wszyscy zawodnicy, miała fatalne warunki do oddania skoku. Silny wiatr sprawił, że straciła ona kontrolę w locie. Nie zdołała się uratować i boleśnie upadła. Przy okazji odpięła się jej narta, co tylko pogorszyło jej sytuację.

Zawodniczka po upadku sunęła po ziemi przez dobre kilkadziesiąt metrów. Gdy już się zatrzymała, długo się nie podnosiła. Na pomoc podbiegli lekarze, którzy na noszach przenieśli ją do karetki. Następnie przewieziono ją do szpitala, gdzie miała przejść badania wyjaśniające, jak poważne odniosła obrażenia i czy jej zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo

Ze szpitala dotarły do nas na szczęście tylko pozytywne wieści. Zawodniczce nie stało się nic poważnego, a wypadek jedynie groźnie wyglądał. W rzeczywistości 20-latka może mówić o dużym szczęściu, gdyż jej upadek skończył się tylko tym, że jest poobijana, ma siniaki i kilka obtarć. Według zapewnień lekarzy, jeszcze dziś może być wypisana ze szpitala.

Właśnie poznaliśmy tragiczną wiadomość. Nie żyje Michał Pyka, współpracował z wieloma PolakamiWłaśnie poznaliśmy tragiczną wiadomość. Nie żyje Michał Pyka, współpracował z wieloma PolakamiCzytaj dalej

Kinga Rajda to jedna z najbardziej utalentowanych polskich zawodniczek. Karierę w seniorskich skokach zaczynała nie mając jeszcze nawet 15 lat. W wieku 16 lat była już triumfatorką FIS Cup. W kolejnym roku była druga. Na swoim koncie ma trzy złote medale mistrzostw Polski. Do niej należy również rekord kraju w skokach kobiet - 136 metrów uzyskane w Planicy. Dodatkowo to dziewiąty najdalszy skok w historii rywalizacji pań w całych skokach.

Skoki narciarskie. Mistrzostwa Polski odbyły się mimo fatalnych warunków

Już poniedziałek, na dzień przed rozegraniem Mistrzostw Polski w skokach narciarskich, docierały do nas informacje o fatalnych warunkach, w jakich zawody mogą zostać przeprowadzone. Prognozy pogody zapowiadały bardzo silne podmuchy wiatru. Przewidywano nawet prędkość wiatru dochodzącą do 8 m/s. Prognozy się sprawdziły w stu procentach, a oprócz dużego wiatru padał także deszcz. Nie były to odpowiednie warunki do skakania.

Mimo wszystko podjęto decyzję o organizacji mistrzostw. Już dwukrotnie napotykano problemy przy ich organizacji. Najpierw zmieniono termin, by nie kolidował z Turniejem Czterech Skoczni i żeby nasi najlepsi skoczkowie mogli wystartować w zawodach o tytuł mistrza kraju, a potem trzeba było zmienić lokalizację imprezy. Pierwotnie planowano ją rozegrać w Zakopanem, lecz tamtejsze skocznie nie zostały dopuszczone do użytku, więc przeniesiono się do Wisły.

Decyzja o organizacji turnieju była fatalna. Najpierw przekonał się o tym Karol Niemczyk, który stracił kontrolę w locie i upadł. Na szczęście był w stanie o własnych siłach wstać. Potem podobny los spotkał Kingę Rajdę, tylko że ona nie miała tyle szczęścia. Po jej wypadku organizatorzy postanowili zakończyć zawody.

Zwycięzców ogłoszono na podstawie aktualnych wyników. Tym sposobem mistrzem Polski został Tomasz Pilch. Dalej na podium stanęli Dawid Kubacki oraz Andrzej Stękała. Kamil Stoch był dopiero na piętnastym miejscu, a Piotr Żyła na szesnastym. Wśród pań triumfowała Kamila Karpiel.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News