skoki narciarskie
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 1 Marca 2020

Z ostatniej chwili: Konkurs w Lahti może zostać odwołany. Fatalne informacje dla polskich skoczków

Skoki narciarskie w Lahti są bez wątpienia najważniejszą imprezą sportową tego weekendu. Kibice z Polski, którzy czekają na występy reprezentantów naszego kraju w trakcie dzisiejszego, jubileuszowego konkursu Pucharu Świata mogą zostać zawiedzeni. Warunki pogodwe panujące na legendarnej skoczni mogą doprowadzić do odwołania zawodów.

Skoki narciarskie w Lahti jak na razie nie idą po myśli reprezentantów Polski. Skoczkowie nie są w stanie stawać na podium, ale dzisiejszy konkurs dawał nadzieję na dobre występy Kamila Stocha i Dawida Kubackiego. Zawody w ramach Pucharu Świata mogą się jednak nie odbyć. Warunki panujące na legendarnym obiekcie nie napawają optymizmem.

Grał w West Hamie i Rennes, zagra w Ekstraklasie. Klub potwierdza zainteresowanie byłym gwiazdorem Premier LeagueGrał w West Hamie i Rennes, zagra w Ekstraklasie. Klub potwierdza zainteresowanie byłym gwiazdorem Premier LeagueCzytaj dalej

Skoki narciarskie. Bardzo złe warunki w Lahti

Według doniesień medialnych, na skoczni w Lahti pojawił się bardzo intensywny wiatr, który może nie pozwolić na rozegranie zawodów. Jak na razie warunki panujące na skoczni pozwalają jedynie na przeprowadzenie zawodów w kombinacji norweskiej, co jest realizowane, ale z bardzo dużymi problemami. Skoczkowie uskarżają się na brak możliwości oddawania normalnych skoków.

W tradycyjnej formule warunki są wprost nie do zaakceptowania. Wiele wskazuje na to, że pogoda się jeszcze pogorszy.

- Podczas konkursu kombinacji norwerskiej w Lahti wiatr na progu bardzo kręci - do 6-7 m/s. W serii próbnej uśredniony wiatr od 0,16 do 2,14 m/s pod narty. Jeśli utrzyma się to na skoki to belka może zjechać do nr 2-3 i będzie to ważny konkurs w walce o KK - donosi jeden z dziennikarzy.

Ważne wyróżnienie Kamila Stocha. Zdobywca Pucharu Świata nazwał go Ważne wyróżnienie Kamila Stocha. Zdobywca Pucharu Świata nazwał go "najlepszym skoczkiem XXI wieku."Czytaj dalej

Pogoda psuje plany nie pierwszy raz

To nie pierwszy raz, kiedy zawody skoków narciarskich są zagrożone przez warunki pogodę. Intensywne wiatry sprawiały, że organizatorzy z FIS byli zmuszeni do odwoływania zawodów w Niemczech, Austrii i Rumunii.

Jeśli pogoda nie poprawi się do godziny 14., a więc do czasu planowego rozegrania kwalifikacji, wtedy organizatorzy po raz kolejny w tym sezonie mogą dopuścić się odwołania zawodów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media: Koronawirus na pokładzie samolotu Ryanair. Pierwszy przypadek
  2. Szpital Bródnowski ograniczył działanie SORu. Dezynfekcja po pacjencie
  3. Fatalne wieści w sprawie kontuzji Lewandowskiego. Może wrócić znacznie później, niż zakładano
  4. Krzysztof Piątek wściekły po strzelonym golu. Polak nie był zadowolony z występu
  5. Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacji
  6. Przed snem włóż czosnek pod poduszkę. Efekty powalają

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News