Skoki narciarskie w Lahti
.
Autor Piotr Bernaciak - 1 Marca 2020

Kamil Stoch wściekły po pierwszej serii w Lahti. Jest bardzo źle, Polacy kompletnie zawiedli

Skoki narciarskie w Lahti mogły nie odbyć się wcale z uwagi na silne opady śniegu. Ostatecznie właśnie zakończyła się pierwsza seria konkursu. Udział w niej wzięło sześciu Polaków.

Skoki narciarskie w Lahti przez długi czas stały pod znakiem zapytania. Wszystko przez silne opady śniegu, które uniemożliwiły organizatorom nawet przeprowadzenie kwalifikacji do samego konkursu. Długo wydawało się wręcz, że szanse na start skoczków są już minimalne, jednak ostatecznie udało się doprowadzić skocznię do używalności i pierwsza seria odbyła się zgodnie z planem.

W Lahti wystartowało sześciu reprezentantów Polski, którzy mieli nadzieję na awans do drugiej serii. Zadanie było nieco łatwiejsze, bowiem tym razem nie trzeba było mierzyć się w kwalifikacjach. Polscy kibice liczyli na to, że nasi reprezentanci w końcu zdołają pokazać swoje wielkie umiejętności i zdominują rywali.

Wyciekły zdjęcia ciała Kobiego Bryanta. Do akcji wkroczyli prawnicyWyciekły zdjęcia ciała Kobiego Bryanta. Do akcji wkroczyli prawnicyCzytaj dalej

Skoki narciarskie w Lahti odbyło się pomimo komplikacji

Nasi Polacy niestety nie poradzili sobie zbyt dobrze w pierwszej serii konkursu indywidualnego w Lahti. Mieliśmy nadzieję przede wszystkim na to, że Kamil Stoch i Dawid Kubacki utrzymają swoje pozycje w Pucharze Świata. W pierwszej serii konkursowej niestety nie udało im się jednak udowodnić, że powinni znajdować się w czołówce klasyfikacji generalnej.

Powody do wściekłości miał zwłaszcza Kamil Stoch, który kompletnie zawiódł. Polak ostatecznie zdołał zakwalifikować się do drugiej serii, jednak trzeba przyznać, że doszło do tego w stylu, który nie zachwycił nikogo. Zawodnik był wyjątkowo zdenerwowany swoim występem i szybko zszedł ze skoczni, nie chcąc nawet myśleć o tym, co przed chwilą się wydarzyło.

Ważny gol byłego reprezentanta Polski. Wielka klasa, powinien wrócić do kadry?Ważny gol byłego reprezentanta Polski. Wielka klasa, powinien wrócić do kadry?Czytaj dalej

Skoki narciarskie w Lahti mało szczęśliwe dla Polaków

Ostatecznie do drugiej serii zakwalifikowali się jedynie Piotr Żyła (9.), Dawid Kubacki (13.) i Kamil Stoch (24.), co może być sporym rozczarowaniem. Pierwszą serię wygrał Karl Geiger, który wyprzedził Ryoyu Kobayashiego i Stefana Krafta. Pozostaje nam jedynie mieć nadzieję, że druga seria będzie znacznie szczęśliwsza dla naszych reprezentantów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media: Koronawirus na pokładzie samolotu Ryanair. Pierwszy przypadek
  2. Szpital Bródnowski ograniczył działanie SORu. Dezynfekcja po pacjencie
  3. Fatalne wieści w sprawie kontuzji Lewandowskiego. Może wrócić znacznie później, niż zakładano
  4. Krzysztof Piątek wściekły po strzelonym golu. Polak nie był zadowolony z występu
  5. Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacji
  6. Przed snem włóż czosnek pod poduszkę. Efekty powalają

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News