Skoki narciarskie Fortuna
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 1 Listopada 2020

Legenda polskich skoków narciarskich ma koronawirusa. Wojciech Fortuna przeżywa dramat, chodzi o jego żonę

Skoki narciarskie w Polsce z przerażeniem odebrały wiadomości o stanie zdrowia jednej z największych legend polskich skoków narciarskich. Andrzej Grabowski z Polskiego Radia poinformował, że zakażony koronawirusem jest Wojciech Fortuna. Mistrz olimpijski z Sapporo opowiedział swoim stanie zdrowia. Jak się okazuje, chora jest także małżonka byłego skoczka.

Skoki narciarskie w Polsce z przerażeniem odebrały informację o zakażeniu koronawirusem u legendarnego polskiego skoczka narciarskiego Wojciecha Fortuny. Wiadomość o chorobie mistrza olimpijskiego z Sapporo przekazał Andrzej Grabowski z Polskiego Radia.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Grosicki apeluje do Jerzego Brzęczka. Nie zagra już w kadrze? "Nie ma prawa powoływać takich zawodników"
  2. Mamy potwierdzenie, wszystko zacznie się już we wtorek. Ogromne utrudnienia dla tysięcy Polaków
  3. Mariusz Pudzianowski przestraszył tysiące Polaków. Przerażające zdjęcie z piłą mechaniczną, "utnę łąpy" (FOTO)
Kamil Grosicki apeluje do Jerzego Brzęczka. Nie zagra już w kadrze? Kamil Grosicki apeluje do Jerzego Brzęczka. Nie zagra już w kadrze? "Nie ma prawa powoływać takich zawodników"Czytaj dalej

Skoki narciarskie w Polsce zamarły na wieść o chorobie legendy

- Zadzwoniłem do Wojciecha Fortuny by nagrać wspominki o jego trenerze Januszu Forteckim. Nie mogłem nie spytać o zdrowie. Okazuje się, że pan Wojciech ma koronawirusa, jest w domu. Ciężej chorobę przechodzi żona, która leży w szpitalu - napisał dziennikarz na swoim koncie na Twitterze.

W rozmowie z TVP Sport były sportowiec uspokoił swoich kibiców. Opowiedział Filipowi Kołodziejskiemu o tym, jak przechodzi chorobę. Obecni mistrz olimpijski z Sapporo przechodzi kwarantannę. Na szczęście nie wymaga leczenia szpitalnego. Mniej szczęścia miała jego żona, która trafiła na oddział.

- Dopadł mnie koronawirus, ale nigdzie się z tego świata nie wybieram. Jak mówi mój 90-letni trener, Jan Gąsiorowski, trzeba walczyć. Próbuję przetrwać chorobę. Jestem osłabiony. Jestem na kwarantannie - powiedział legendarny skoczek narciarski.

W rozmowie opowiedział także na temat stanu zdrowia swojej małżonki. Jak powiedział Fortuna, wyniki testu znane były już w niedzielę, a dopiero w środę lekarze się z nią skontaktowali. Mistrz olimpijski z Sapporo wyjawił, że stan zdrowia jego małżonki się poprawia.

- W poniedziałek będę się dobijał z rana. Chcę coś więcej wiedzieć. Niby mała poprawa jest. Może po prostu potrzeba czasu. W poprzednią niedzielę stwierdzili u niej SARS-CoV-19. Pani doktor odezwała się niestety dopiero w środę. Nie przyjmują i nie leczą na miejscu. Jak można po trzech dniach łaskawie zadzwonić i powiedzieć, żeby kupiła sobie antybiotyk? Takie rzeczy powinno się robić natychmiast - opowiedział były skoczek.

Na jaw wyszło, jak wygląda grób Kazimierza Deyny. Kibice go kochali, widok powoduje łzy (FOTO)Na jaw wyszło, jak wygląda grób Kazimierza Deyny. Kibice go kochali, widok powoduje łzy (FOTO)Czytaj dalej

Choroba Wojciecha Fortuny

Jak dodał, choroby nie przechodzi bezobjawowo. - Nie rozróżniam smaków. Cytryna i na przykład chrzan, to teraz to samo. Wiem dobrze, że mam koronawirusa i mnie nie trzeba przekonywać - powiedział.

Legendarny skoczek przebywa od kilku dni na kwarantannie. Jak zaznaczył w rozmowie z TVP Sport, mimo zakażenia nie ma żadnego kontaktu z lekarzem. - Nikt się tym nie interesuje. Po to jestem na kwarantannie, abym nie miał kontaktu z innymi. Żeby dodzwonić się do mojego lekarza, musiałem "poruszyć" wiceprzewodniczącego miasta. W końcu po trzech dniach oddzwoniła - zdradził Fortuna.

W rozmowie poruszono także kwestię zbliżającego się sezonu Pucharu świata. Już pod koniec listopada skoczkowie staną na starcie inauguracyjnego konkursu w Wiśle. Mistrz olimpijski z Sapporo z optymizmem spogląda w przyszły sezon.

- Chciałbym, żeby wszystko powoli się uspokajało. Wiem, że skocznia jest przygotowywana, a śnieg produkowany. Biało-czerwoni też nadal w znakomitej formie. Dalej są najlepsi na świecie. Nie mogę się doczekać zaległych konkursów. Myślę o mistrzostwach świata w lotach w Planicy. O wyniki naszych jestem spokojny - powiedział Fortuna.

Na koniec Fortuna zwrócił się do Polaków. - Trzeba być bardzo czujnym! Zachowywać odstęp, nosić maski. Zakładać czapkę na głowę, żeby się nie przeziębiać. Wszystko wychodzi od tego. Niektórzy polscy sportowcy też już byli na kwarantannie. Życzę każdemu dużo zdrowia. Uważajmy na siebie. Będzie dobrze! - zaapelował.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jakimowicz wpadł w furię po ostatnim "Dzień dobry TVN". "Żeby księdza pobić?", kuriozalne zarzuty
  2. Genialny Polak zadziwił cały świat. Jego wynalazek zrewolucjonizował kino, mało kto pamięta
  3. Koronawirus w kolejnym klubie Ekstraklasy. Aż 19 nowych przypadków, jest wniosek do PZPN
  4. Przerażający upadek reprezentanta Polski. Wywrócił się na głowę w trakcie meczu, wszystko nagrały kamery (FOTO)
  5. Mariusz Pudzianowski przestraszył tysiące Polaków. Przerażające zdjęcie z piłą mechaniczną, "utnę łąpy" (FOTO)
  6. Wjechał w tłum demonstrantów i wysiadł z kijem bejsbolowym
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News