Skoki narciarskie Kuusamo
Wikipedia
Autor Piotr Bernaciak - 1 Grudnia 2019

Kwalifikacje do PŚ w Kuusamo odwołane! Organizatorzy nie mieli wyjścia, co dalej z Polakami?

Skoki narciarskie w Kuusamo mogły dziś przynieść polskim skoczkom nieco więcej szczęścia, jednak przyjdzie nam na to poczekać. Skoczkowie mogą mieć problemy. Wszystko przez warunki panujące obecnie na skoczni w Ruce.

Skoki narciarskie w Kuusamo miały rozpocząć się od kwalifikacji, w których Polacy mogliby po raz pierwszy pokazać się przed publicznością i sprawdzić swoje siły, jednak organizatorzy musieli podjąć bardzo ważną decyzję. Wszystko przez fatalne warunki panujące na skoczni. Stało się jasne, że w takich okolicznościach oddanie kilku dobrych skoków może być zwyczajnie niemożliwe.

Przedstawiciele FIS doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że organizacją konkursu mogą wyrządzić szkodę każdemu z uczestników, dlatego zdecydowano się na rezygnację z kwalifikacji. W związku z tym dalsze losy konkursu mogły przez moment wydawać się zagrożone. Poznaliśmy też ważne informacje na temat tego, jak odwołanie kwalifikacji wpłynie na występy Polaków.

Wyciekły nieoficjalne wyniki Złotej Piłki. Robert Lewandowski ma prawo być wściekły, absurdalny wybórWyciekły nieoficjalne wyniki Złotej Piłki. Robert Lewandowski ma prawo być wściekły, absurdalny wybórCzytaj dalej

Skoki narciarskie w Kuusamo bez kwalifikacji

Na skoczni w Ruce wiał zbyt silny wiatr, by pozwolić na organizację kwalifikacji z samego rana. Zdecydowano więc, że zostaną one odwołane, a do pierwszej serii dostaną się wszyscy uczestnicy. Z pewnością wydłuży to czas trwania konkursu, ale ostatecznie żaden ze skoczków nie będzie zadowolony z podjętej decyzji. Przez nią nie mogą oni dobrze przygotować się do właściwych skoków konkursowych.

Właściwy konkurs ma rozpocząć się o 16.30, jeżeli warunki w Kuusamo będą na to pozwalały. Wiemy już teraz, że przystąpią do niego wszyscy polscy skoczkowie, którzy zostali wybrani przez Michala Dolezala do udziału w konkursie. Liczymy na to, że Polacy poprawią wczorajszy wynik, który z pewnością mógł zostać uznany za rozczarowujący. Żaden z naszych reprezentantów nie zachwycił.

Skoki narciarskie rozpoczną się już niebawem

Kibicujemy naszym skoczkom, by udało im się zająć miejsca w czołówce klasyfikacji. Początek konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Kuusamo na skoczni w Ruce już za kilkadziesiąt minut.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News