Skoki narciarskie
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 2 Stycznia 2021

Bardzo udane kwalifikacje polskich skoczków. Spory sukces, brawo

Skoki narciarskie zawitały do Innsbrucku, gdzie już w niedzielę odbędzie się kolejny konkurs 69. edycji Turnieju Czterech Skoczni. W sobotę odbyły się natomiast kwalifikacje, które wyłoniły pary pierwszej serii konkursowej. Swoich rywali poznali reprezentanci Polski, którzy kolejny raz pokazali się z bardzo dobrej strony. Awans do niedzielnego konkursu wywalczyli wszyscy nasi kadrowicze.

  • Polscy skoczkowie w sobotę wzięli udział w kwalifikacjach do konkursu w Innsbrucku
  • W niedzielnym konkursie będziemy oglądać siedmiu Polaków
  • Ponownie formą błysnął Dawid Kubacki, który zajął wysokie miejsce
  • Z bardzo dobrej strony pokazali się także Kamil Stoch i Piotr Żyła

Skoki narciarskie przenoszą się do Austrii, gdzie odbędą się kolejne dwa konkursy Turnieju Czterech Skoczni. W sobotę odbyły się kwalifikacje do konkursu w Innsbrucku. Świetnie wypadli Polscy skoczkowie.

Skoki narciarskie. Polacy oddali świetne skoki w kwalifikacjach w Innsbrucku

Wciąż nie milkną echa noworocznego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen, który wygrał Dawid Kubacki, a tymczasem najlepsi skoczkowie świata są już w Austrii. W Innsbrucku już w niedzielę zmierzą się w kolejnych zawodach.

W sobotę skoczkowie wzięli udział w kwalifikacjach do jutrzejszych zawodów w Innsbrucku. Kolejny raz polscy kibice mają wiele powodów do zadowolenia za sprawą występu Biało-Czerwonych. Podopieczni Michala Doleżala oddali bardzo dobre skoki i w komplecie wywalczyli awans do niedzielnego konkursu.

Najlepiej z reprezentantów Polski poradził sobie Dawid Kubacki. Zwycięzca z Garmisch-Partenkirchen w sobotę zajął trzecie miejsce w kwalifikacjach z odległością 128 m. Niewiele gorzej spisali się Kamil Stoch i Piotr Żyła. Ulubieńcy fanów zajęli odpowiednio piąte i ósme miejsce.

Skandaliczne zachowanie norweskich mediów. Nie mogą się pogodzić z wygraną KubackiegoSkandaliczne zachowanie norweskich mediów. Nie mogą się pogodzić z wygraną KubackiegoCzytaj dalej

Wysoką formę potwierdził także Andrzej Stękała. 25-latek z Zakopanego, który przebojem wdziera się do światowej czołówki, znów oddał bardzo dobry skok i zajął 13. miejsce w sesji kwalifikacyjnej. Trochę gorzej wiodło się naszym pozostałym reprezentantom.

Polacy poznali swoich rywali w pierwszej serii konkursu w Innsbrucku

Aleksander Zniszczoł skoczył przyzwoicie. 119 metrów pozwoliło mu na zajęcie 23. lokaty. Klemens Murańka skoczył tylko 114,5 metra i uplasował się na 40. miejscu. Najsłabiej z naszych reprezentantów poradził sobie Maciej Kot, który ledwo zakwalifikował się do niedzielnych zawodów. Zajął dopiero 47. miejsce.

Właśnie Maciej Kot będzie miał też najbardziej wymagającego rywala w pierwszej serii konkursowej w Innsbrucku. Zmierzy się on z Marcusem Eisenbichlerem. Niemiec jest w tej chwili jednym z najlepiej skaczących zawodników w Pucharze Świata.

Trudne zadanie czeka także Klemensa Murańkę. Jego rywalem będzie Japończyk Keiichi Sato. Ciekawie zapowiada się rywalizacja Aleksandra Zniszczoła z Zigą Jelarem ze Słowenii. Najlepsi skoczkowie polskiej kadry mogą liczyć na łatwiejszych rywali.

Pary KO pierwszej serii niedzielnego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku:

Maciej Kot vs Markus Eisenbichler
Klemens Murańka vs Yukiya Sato
Aleksander Zniszczoł vs Ziga Jelar
Andrzej Stękała vs Jewgienij Klimow
Piotr Żyła vs Junshiro Kobayashi
Kamil Stoch vs Constantin Schmid
Dawid Kubacki vs Timon-Pascal Kahofer

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News