Kinga Rajda
Twitter
Autor Piotr Bernaciak - 2 Lutego 2020

Nowy rekord Polski w skokach narciarskich. Niesamowity skok, ręce składają się do oklasków

Skoki narciarskie mają w Polsce coraz więcej sympatyków. To zasługa fantastycznych wyników reprezentantów Polski, którzy regularnie są w czołówce. Niedawno ustanowiono nawet rekord Polski w skokach.

Skoki narciarskie to polski zimowy sport narodowy. Coraz więcej osób pasjonuje się tą dyscypliną, ciężko też znaleźć osobę, która nie wie, kto to Dawid Kubacki, Piotr Żyła czy Kamil Stoch.

Puchar Świata. Jest nowa klasyfikacja generalna. Polacy bardzo wysokoPuchar Świata. Jest nowa klasyfikacja generalna. Polacy bardzo wysokoCzytaj dalej

Skoki narciarskie są w Polsce coraz bardziej popularne

Podczas weekendu w Sapporo polscy skoczkowie wyjątkowo zaprezentowali się poniżej oczekiwań. Kubacki w pierwszym konkursie zajął co prawda trzecie miejsce a w kolejnym był szósty, ale w kratkę skakali Stoch oraz Żyła. Można powiedzieć, że najlepszy występ należał do... kobiety.

Kinga Rajda, bo o niej mowa, skoczyła 128 metrów podczas pierwszej serii konkursu Pucharu Świata kobiet w Oberstdorfie. Dzięki temu ustanowiła nowy rekord Polski. Wcześniej żadna inna Polka nie skoczyła aż tak daleko w oficjalnych zawodach. W drugiej serii Rajda skoczyła metr bliżej, dzięki czemu zajęła szóste miejsce w konkursie.

Skoki narciarskie mogą mieć nową gwiazdę

Skoki narciarskie kobiet w Polsce mogą mieć gwiazdę.19-latka jest wielką nadzieją Biało-Czerwonych. Dzięki swojemu wyczynowi zajęła też najwyższe miejsce w konkursie PŚ, do tej pory była dopiero 21. w Sapporo. W klasyfikacji generalnej PŚ zajmuje obecnie 22. miejsce. Łukasz Kruczek, który jest jej trenerem, był pełen podziwu dla jej wyczynu.

- Wiele pracy jednak przed nami. W dzisiejszym konkursie Kinga miała trochę szczęścia, ale też w drugiej serii musiała zmierzyć się z nową sytuacją i sama przyznała, że było to dla niej wyzwanie. Cały czas pracujemy z Kinga nad pewnym błędem, który był dużym problemem, nie chce się teraz rozwodzić co to dokładnie jest, bo zaraz pół Polski będzie analizować. Jednak dzięki tej pracy Kinga lepiej radzi sobie teraz też na dużych skoczniach - mowił Kruczek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy rozczarowali w Sapporo. Bardzo przeciętny występ Biało-czerwonych w Japonii
  2. Koniec niesamowitej serii Dawida Kubackiego. Wybitny wyczyn, należą się gratulacje
  3. Puchar Świata. Jest nowa klasyfikacja generalna. Polacy bardzo wysoko
  4. Z Premier League do Sosnowca. Nastolatek zmienia klub
  5. Dawid Podsiadło na skoczni w Sapporo? Nietypowy pomysł organizatorów konkursu
  6. Ogromne pieniądze dla Dawida Kubackiego. Dobra forma pozwoliła zarobić mu fortunę, przecieramy oczy ze zdumienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News