Skoki narciarskie, Michal Doleżal
East News
Autor Bartosz Goluch - 2 Marca 2020

Polscy skoczkowie w fatalnej formie. Trener kadry nie widzi żadnego problemu

Skoki narciarskie od lat uchodzą za polski zimowy sport narodowy, a na szkoleniowcu naszej kadry spoczywa olbrzymia odpowiedzialność. Słabsze wyniki naszych skoczków w ostatnich tygodniach niepokoją kibiców. Głos w sprawie dyspozycji reprezentantów Polski zabrał szkoleniowiec kadry Michal Doleżal.

Żadnego polskiego skoczka nie widzieliśmy na podium już od trzech konkursów. Najlepszymi wynikami Polaków w Lahti były piąte miejsce Kamila Stocha i szóste Piotra Żyły. W konkursie drużynowym zajęliśmy odległą, szóstą lokatę. Trener kadry Michal Doleżal twierdzi, że nasi reprezentanci nie mają żadnych problemów i są w dobrej dyspozycji.

Dawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczkaDawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczkaCzytaj dalej

Skoki narciarskie. Polacy bez błysku, Doleżal zachowuje spokój

- Czasem tak może być. Fizycznie wszystko jest okej. Testy na platformach dynamometrycznych to pokazują - mówi Doleżal w rozmowie ze sport.pl. Według trenera kadry nie dzieje się nic niepokojącego, a o słabszych wynikach decydują detale.

- Dawid jest blisko swoich najlepszych skoków. W piątek w Lahti wygrał kwalifikacje i na skakanie jak w nich ciągle go stać - tłumaczy Czech. - Kamil wprowadza małą zmianę w ruszaniu z belki, Piotr musi skakać na luzie, jak w niedzielę - dodaje.

W polskiej kadrze zadebiutuje nowy skoczek. Wystąpi już w najbliższym konkursieW polskiej kadrze zadebiutuje nowy skoczek. Wystąpi już w najbliższym konkursieCzytaj dalej

Trudna końcówka sezonu dla Polaków

- Czasem tak może być, że nie wyjdzie. Trzeba dalej skakać normalnie, robić swoje. Bez paniki - twierdzi Doleżal. Ostatnie wyniki Polaków są jednak alarmujące. Innym powodem do niepokoju jest brak następców dla Kamila Stocha czy Dawida Kubackiego. Młodzi polscy skoczkowie zazwyczaj odpadają z konkursów już po pierwszej serii. Najlepszy z nich, czyli Jakub Wolny zdobył zaledwie 58 punktów w tegorocznym cyklu Pucharu Świata.

Kolejną szansą na pucharowe punkty będą zawody w Oslo. Polacy wystartują tam w konkursie drużynowym oraz indywidualnym. Pozostaje mieć nadzieję, że wypadną lepiej niż w Lahti.

Fot. East News/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdzie kręcono "Ranczo"? Jest w zupełnie innym miejscu niż wielu myśli, turyści je uwielbiają
  2. Szpital Bródnowski ograniczył działanie SORu. Dezynfekcja po pacjencie
  3. Dawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczka
  4. Cristiano Ronaldo został nagrany w przerwie spotkania. Był pewny, że nikt go nie widzi (WIDEO)
  5. Nie żyje jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w historii Polski. Był prawdziwą legendą
  6. Produkt sprowadzany z Chin jedliśmy wszyscy. Przez koronawirusa kosmicznie podrożeje

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News