Skoki narciarskie kadra Kamil Stoch
AFP/EAST NEWS
Autor Łukasz Kowalski - 2 Maja 2020

Poznaliśmy kadrę reprezentacji skoczków narciarskich. Jedna decyzja wzbudziła ogromne zdziwienie kibiców

Skoki narciarskie cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Niedługo skoczkowie rozpoczną przygotowania do najbliższego sezony. Nic dziwnego, że kibice ze zdziwieniem przyjęli informacje o kształcie kadry na przyszły sezon.

Skoki narciarskie od dekad wzbudzają w Polsce wiele emocji. Najpierw pojawiły się sukcesy Wojciecha Fortuny, później nastała złota era Adama Małysza, dzięki któremu skoki narciarskie zagościły na stałe w polskich domach. Od kilku lat natomiast kibice emocjonują się wyczynami Kamila Stocha, Dawida Kubackiego czy Piotra Żyły. Nic dziwnego, że ogłoszona przez Polski Związek Narciarstwa decyzja o składzie reprezentacji na przyszły sezon wzbudziła zdziwienie kibiców.

Skoki narciarskie zimowym sportem narodowym w Polsce

Skoki narciarskie w Polsce są zimowym sportem narodowym. Największa w tym zasługa Adama Małysza i jego sukcesów. Przez ponad dekadę śledziliśmy jego zaciętą rywalizację z Martinem Schmittem, Svenem Hannavaldem czy później z Janne Ahonenem, czy Gregorem Schlirenzauerem. Obecnie przed telewizory kibiców przyciąga Kamil Stoch, który trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium podczas Igrzysk Olimpijskich, oraz Dawid Kubacki, którego forma eksplodowała w ubiegłym sezonie, kiedy wygrał Turniej Czterech Skoczni.

Cierpliwość do Krzysztofa Piątka powoli się kończy. Krytykuje go już nawet szef PZPNCierpliwość do Krzysztofa Piątka powoli się kończy. Krytykuje go już nawet szef PZPNCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje młody, dopiero 27-letni sportowiec. Ogromna tragedia, rodzina podała przyczyny śmierci, kibice są zdruzgotani
  2. Nietrzeźwy mężczyzna wjechał w drzewo i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy synowi. Grozi mu wysoka kara

Od lat polscy kibice emocjonują się skokami narciarskimi, nie tylko zimą, ale również z uwagą śledzą wiadomości o kadrze przez pozostałą część roku. Podobnie jest i teraz, gdzie ze zdziwieniem przyjęli wiadomość o decyzji, którą podjął PZN.

Kibice martwią się o przyszłość kadry

Od kilku lat kibice zwracają uwagę na starzejący się polski zespół. W kadrze liderami zespołu są Kamil Stoch, który w maju będzie obchodził 33 urodziny, Dawid Kubacki, który ma 30 lat i Piotr Żyła, który także w tym roku ma 33 lata. Młodzi zawodnicy, tacy jak Klemens Murańka czy Tomasz Pilch nie spełniają pokładanych w nich nadziei i kibice z niepokojem patrzą w przyszłość polskich skoków narciarskich.

Powrót Bundesligi zagrożony. Jeden z klubów poinformował o zarażonych koronawirusemPowrót Bundesligi zagrożony. Jeden z klubów poinformował o zarażonych koronawirusemCzytaj dalej

Zaskakująca decyzja Polskiego Związku Narciarstwa

Być może decyzja, którą podjął Polski Związek Narciarstwa sprawi, że młodzi zawodnicy zaczną się prezentować na miarę swojego potencjału. W piątek PZN ogłosił, że drużyny kadry A i B zostaną połączone, a co za tym idzie kadra Polski na sezon 2020/2021 będzie liczyła 12 skoczków. Trzon zespołu będą tworzyć Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Oprócz nich w kadrze znaleźli się m.in.: wspomniani Klemens Murańka i Tomasz Pilch, a także Maciej Kot czy Stefan Hula. Trenerem kadry pozostanie Michal Doleżal.

Skład reprezentacji Polski na sezon 2020/2021:
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Piotr Żyła
Maciej Kot
Stefan Hula
Aleksander Zniszczoł
Klemens Murańka
Tomasz Pilch
Jakub Wolny
Paweł Wąsek
Andrzej Stękała
Kacper Juroszek

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spadł deszcz, a reakcja zwierząt była niewiarygodna. Leśnicy wszystko nagrali
  2. Ogromne kolejki na jednej ze stacji. Kierowcy dosłownie walczą o benzynę, dantejskie sceny
  3. Anna Lewandowska już urodziła? Fani wpadli na ciekawą wskazówkę w sprawie porodu
  4. Justyna Żyła się zakochała. Poznała prawdziwą piękność i pokazała zdjęcie, które mówi wszystko (FOTO)
  5. Wielka tragedia polskiego sportowca. Dramatyczny wypadek może się skończyć amputacją, lekarze załamują ręce
  6. Fenomenalna wiadomość dla tysięcy Polaków. Zacząć się ma 4 maja

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News