Skoki narciarskie
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Piotr Mika - 2 Listopada 2020

Ogromne problemy polskiej kadry skoczków. Już na początku sezonu mogą znaleźć się na przegranej pozycji

Skoki narciarskie już niedługo rozpoczną nowy sezon zimowy. Pod koniec listopada mają odbyć się pierwsze zawody Pucharu Świata, które zostaną przeprowadzone w Wiśle na Skoczni im. Adama Małysza. Okazuje się jednak, że już niedługo później, Polacy będą musieli zmierzyć się z pewnym dylematem.

Skoki narciarskie wciąż mierzą się z dużymi problemami związanymi z pandemią koronawirusa. Dla organizatorów sporym kłopotem są wszelkie zakazy dotyczące zamykania trybun, zaś federacje mierzą się z wyzwaniami dotyczącymi logistyki.

Teraz okazało się, że polska kadra już na początku sezonu będzie musiała dokonać trudnego wyboru, który może przełożyć się zarówno na wyniki indywidualne jak i drużynowe. Wiele zależy też od innych federacji.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Grosicki apeluje do Jerzego Brzęczka. Nie zagra już w kadrze? "Nie ma prawa powoływać takich zawodników"
  2. Mateusz Morawiecki podjął ważną i trudną decyzję. Sytuacja wymknęła się spod kontroli, musiał zareagować
  3. Mariusz Pudzianowski przestraszył tysiące Polaków. Przerażające zdjęcie z piłą mechaniczną, "utnę łąpy" (FOTO)
Wielki rywal Roberta Lewandowskiego na łożu śmierci. Żona legendy ujawniła druzgocące informacjeWielki rywal Roberta Lewandowskiego na łożu śmierci. Żona legendy ujawniła druzgocące informacjeCzytaj dalej

Skoki narciarskie. Polacy zrezygnują z zawodów w Rosji?

Sezon 2020/2021 w Pucharze Świata rozpocznie się już 21 listopada zawodami w Wiśle. Później zaś skoczkowie rywalizować będą w Finlandii, a na początku grudnia przeniosą się do Rosji na zawody w Niżnym Tagile.

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) już teraz oferuje wszystkim reprezentacjom odpłatny lot czarterowy do Finlandii po zawodach w Wiśle. Ten miałby odbyć się z Monachium. Bez względu na to, jaki środek transportu wybiorą federacje, wszyscy uczestnicy przed startem zawodów przejdą obowiązkowe testy na obecność SARS-CoV-2.

Po zawodach w Finlandii wszyscy zawodnicy mają udać się czarterowym lotem prosto do Rosji. Właśnie w tej kwestii pojawia się pewien problem, a Polski Związek Narciarski zastanawia się, czy po zawodach w Finlandii najlepsi polscy skoczkowie nie powinni wrócić do kraju.

Powodem takich rozważań jest to, że po zawodach w Niżnym Tagile w Słowenii mają odbyć się mistrzostwa świata w lotach narciarskich. Zawody te zostały zaplanowane pierwotnie na marzec, ale zostały przeniesione z powodu pandemii. Teraz również pandemia jest powodem, dla którego Polacy mieliby nie lecieć do Rosji.

Marcin Najman bohaterem TVP. Stawiają go za wzór, El Testosteron jest dumny jak paw (WIDEO)Marcin Najman bohaterem TVP. Stawiają go za wzór, El Testosteron jest dumny jak paw (WIDEO)Czytaj dalej

Nasi kadrowicze nie będą ryzykować?

Cała rzecz w tym, że wszystkie ekipy, przed lotem z Rosji do Słowenii będą musiały przejść testy na koronawirusa. Wynik pozytywny oznaczałby kwarantannę i utratę możliwości startu w mistrzostwach świata w lotach. Tego nasza kadra chciałaby uniknąć.

- Ktoś z Polski tam poleci. Będziemy zerkać na poczynania innych ekip, wszystko dzieje się bardzo szybko. W trakcie zawodów w Wiśle, po rozmowach o planach innych drużyn, wszystko powinno się wyjaśnić - powiedział cytowany przez portal skijumping.pl Grzegorz Sobczyk, asystent trenera kadry Michala Dolezala.

- Najgorszy w kontekście początku sezonu jest Niżny Tagił. Jeśli ktoś zachoruje w Rosji, gdzie wszyscy będą testowani też przed wylotem, wówczas czeka go dwutygodniowa kwarantanna na miejscu. Zastanawiamy się nad tym, bo jak wróci ktoś, kto otrzyma pozytywny wynik testu? Kto zapłaci za dodatkowy pobyt w Rosji i zorganizuje transport do domu? - prowadzi dalej rozważania Sobczyk.

Wydaje się jasne, że pominięcie Rosyjskich zawodów jest bezpieczniejsze, jednak oznacza to także utratę ważnych punktów rankingowych dla najlepszych Polaków już na samym starcie zawodów. Przed polską kadrą twardy orzech do zgryzienia, a czasu na podjęcie decyzji nie zostało już wiele.

Źródło: skijumping.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające wyznanie gwiazdy TVN wstrząsnęło całym krajem. Przyznała, że jest córką ofiary gwałtu
  2. Uwaga, Santander Bank Polska ostrzega przed oszustami. Pieniądze klientów są zagrożone, ważny szczegół
  3. Koronawirus w kolejnym klubie Ekstraklasy. Aż 19 nowych przypadków, jest wniosek do PZPN
  4. Przerażający upadek reprezentanta Polski. Wywrócił się na głowę w trakcie meczu, wszystko nagrały kamery (FOTO)
  5. Mariusz Pudzianowski przestraszył tysiące Polaków. Przerażające zdjęcie z piłą mechaniczną, "utnę łąpy" (FOTO)
  6. Wjechał w tłum demonstrantów i wysiadł z kijem bejsbolowym
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News