Skoki narciarskie Willingen
.
Autor Piotr Bernaciak - 3 Lutego 2020

Polscy skoczkowie mogą nie wystąpić w Willingen. Wrócili z Sapporo bez najpotrzebniejszych rzeczy

Skoki narciarskie cieszą się w naszym kraju gigantyczną popularnością. Postępy zawodników są regularnie śledzone, jednak część z nich może niebawem przerwać swoje występy w trakcie zawodów w Willingen.

Skoki narciarskie w Willingen interesowały polskich kibiców nie mniej, niż wszystkie pozostałe konkursy, jednak teraz dowiadujemy się, że zawody mogą odbyć się w najgorszym wypadku nawet bez zawodników z naszego kraju. Z pewnością nie byłyby one wówczas tak samo interesujące, jak w przypadku innych turniejów, które odbywają się na największych skoczniach świata.

Już niebawem w Niemczech ma odbyć się turniej Willingen Five, którego stawką jest dodatkowa wygrana pieniężna. Okazuje się jednak, że Polacy wcale nie muszą w nim wystartować z powodu niespodziewanych problemów, które całkowicie rujnują ich plany. Chodzi o bagaże z Japonii, które nieoczekiwanie wciąż nie doleciały do Polski. Nasi sportowcy mają gigantyczny problem.

Nie żyje były wybitny reprezentant Polski i uczestnik Euro. Był prawdziwą legendą, kibice go kochaliNie żyje były wybitny reprezentant Polski i uczestnik Euro. Był prawdziwą legendą, kibice go kochaliCzytaj dalej

Skoki narciarskie cieszą się gigantycznym zainteresowaniem w Polsce

Nasi skoczkowie zajmowali umiarkowanie dobre miejsca w Sapporo, jednak samego wyjazdu nie będą wspominać pozytywnie. Wszystko przez to, że ich bagaże nie doleciały wraz z nimi do Polski. Co gorsza, zaliczają się też do tego kaski i narty, co oznacza, że polscy zawodnicy w najgorszym wypadku nie będą w stanie wystartować w konkursie w Willingen.

Nie jest to łatwa sytuacja i pozostaje mieć nadzieję, że cały sprzęt trafi do Polski jeszcze przed wylotem skoczków do Niemiec. W innym wypadku być może cały wyjazd trzeba będzie zwyczajnie odwołać, a to nie jest dla nikogo dobra sytuacja. Skoczkowie straciliby sporo punktów w Pucharze Świata, pożegnaliby się również na samym starcie z szansą zarobku za zwycięstwo.

Skoki narciarskie przynoszą nam wiele radości

Póki co pozostaje nam więc mieć nadzieję na to, że wszystko ułoży się po myśli Polaków i uda się odzyskać zaginione bagaże jeszcze przed wyjazdem do Willingen. Na ten moment nie ma informacji o powrocie sprzętu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Neymar dostał najgłupszą kartkę w historii futbolu. Powód całkowicie niezrozumiały
  2. Niesamowity wyczyn Cristiano Ronaldo. Powtórzył legendarne osiągnięcie, co za zawodnik
  3. Puchar Świata. Jest nowa klasyfikacja generalna. Polacy bardzo wysoko
  4. Nowy rekord Polski w skokach narciarskich. Niesamowity skok, ręce składają się do oklasków
  5. Michal Doleżal ogłosił skład Polaków na turniej w Willingen. Spora niespodzianka
  6. Ogromne pieniądze dla Dawida Kubackiego. Dobra forma pozwoliła zarobić mu fortunę, przecieramy oczy ze zdumienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News