skoki narciarskie
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 4 Kwietnia 2020

Fatalne informacje dla polskich skoczków. Mistrzostwa świata w Zakopanem zagrożone

Skoki narciarskie w Zakopanem w ramach mistrzostw świata są zagrożone. Według ustaleń medialnych, prace modernizacyjne na Średniej Krokwią są wstrzymane z powodu koronawirusa. Możliwe, że zawody odbędą się w całkowicie innym miejscu.

Skoki narciarskie w Zakopanem mogą spotkać się z dość dużymi problemami. Już zimą 2021 roku miały się odbyć mistrzostwa świata w skokach narciarskich, ale wiele wskazuje na to, że Średnia Krokiew, na której mają być rozegrane zawody nie zostanie na czas oddana. Takiej sytuacji w polskich skokach narciarskich nie było od dawna.

DZISIAJ GRZEJE:

   1. Zmarł słynny bramkarz, który zapisał się w historii. Wielbiły go dziesiątki tysięcy kibiców
   2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
Nie żyje multimedalista paraolimpiady. Zmarł w młodym wieku, kibice pogrążeni w żałobieNie żyje multimedalista paraolimpiady. Zmarł w młodym wieku, kibice pogrążeni w żałobieCzytaj dalej

Skoki narciarskie juniorów w Zakopanem zakończone?

Według doniesień medialnych, wszystko miało być gotowe na czas, a prace nad modernizacją obiektu trwały między grudniem, styczniem a lutym. Niestety, epidemia koronawirusa zniszczyła plany modernizatorów skoczni, o czym poinformował "Przegląd Sportowy".

- Dzięki dość łagodnej zimie firma wykonywała prace w grudniu, styczniu i lutym. To sprawiło, że wyprzedzili harmonogram prac o kilka tygodni. Teraz jednak sytuacja epidemii ograniczyła możliwości. Przekazano nam, że załogi podzielono na mniejsze i te dalej mogą realizować plan, zachowując środki bezpieczeństwa. Niestety przyszłość jest niepewna. Jeśli zrobi się zbyt niebezpiecznie, wykonawca może w każdej chwili podjąć decyzję o zejściu z budowy – informuje Sebastian Danikiewicz, dyrektor COS-OPO Zakopane w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Smutne wiadomości z samego rana. Nie żyje kultowa postać skoków narciarskich, przegrał z wirusemSmutne wiadomości z samego rana. Nie żyje kultowa postać skoków narciarskich, przegrał z wirusemCzytaj dalej

Zawody odbędą się gdzieś indziej?

Firma Wolski z Kluszkowic, która przeprowadza remont Średniej Krokwi miała powiedzieć, że może przyśpieszyć pracę nad obiektem, jeśli dostanie większe wynagrodzenie. Danikiewicz potwierdził to na łamach "Przeglądu Sportowego" zaznaczając jednak, że może być bardzo ciężko uzyskać większe fundusze na inwestycję.

– Potwierdzam, że taka oferta została złożona COS. Tylko że my mamy określoną umowę z ministerstwem sportu, które to finansuje. Tam są daty i kwoty, wobec których jesteśmy zobowiązani. Nie ma możliwości zwiększenia środków na ten cel, tylko dlatego, że mają odbyć się mistrzostwa. Szczególnie jeżeli to nie my się o nie staraliśmy – wyjaśnia Danikiewicz.

Możliwe, że zawody w przypadku nie odbycia się w Zakopanem zostaną przeniesione w inne miejsce. Zawody w najgorszym razie mogą odbyć się w Szczyrku i w Wiśle.

ZOBACZ TAKŻE:

     1. Polskie Ministerstwo wprowadziło kolejny zakaz. Nie pójdziemy na spacer w kolejne miejsce
     2. Koronawirus uderzy w Warszawę. Miasto tnie wydatki, wstrzymuje inwestycje
     3. Wspaniała informacja dla kibiców w całej Polsce. Polacy dostaną Ekstraklasę za darmo
     4. Orzeł Górskiego poważnie chory. Lekarze postawili najgorszą diagnozę
     5. Kamil Stoch oszukany. Polak nie dostanie całej nagrody za Raw Air, żenująca decyzja
     6. Ministerstwo edukacji zdecydowało się na kolejne, radykalne obostrzenia. Wiadomo, co stanie się z dziećmi i młodzieżą

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News