Skoki narciarskie
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 4 Grudnia 2020

Dramatyczna sytuacja polskich skoczków. Nagle wprowadzono kwarantannę, występy zagrożone

Skoki narciarskie zawitały do Rosji. W Niżnym Tagile polscy skoczkowie powalczą o punkty Pucharu Świata. Teraz dowiedzieliśmy się, że występy naszych reprezentantów w kolejnych zawodach stanęły pod wielkim znakiem zapytania. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa i kolejnej kwarantanny.

  • Puchar Świata w skokach narciarskich zawitał do Rosji
  • W Niżnym Tagile zabraknie Kamila Stocha, Piotra Żyły i Dawida Kubackiego
  • Polscy skoczkowie mogą opuścić również konkursy w Engelbergu
  • Szwajcarzy wprowadzają nowe przepisy na czas pandemii COVID-19

Skoki narciarskie jak wiele innych dyscyplin sportowych muszą sobie radzić z poważnymi utrudnieniami w związku z pandemią koronawirusa. Właśnie dowiedzieliśmy się, że polscy skoczkowie mogą nie wystartować w ważnych zawodach Pucharu Świata. Władze kraju, do którego niedługo mieli wylecieć nasi zawodnicy, wprowadziły nowe przepisy o kwarantannie.

Przed chwilą media podały druzgocące wiadomości. Zmarł uwielbiany mistrz olimpijski, był legendą sportuPrzed chwilą media podały druzgocące wiadomości. Zmarł uwielbiany mistrz olimpijski, był legendą sportuCzytaj dalej


Skoki narciarskie. Polacy nie wystartują w zawodach PŚ przez kwarantannę?

Puchar Świata w skokach narciarskich zawitał do Rosji. W Niżnym Tagile nie zobaczymy tym razem najlepszych polskich skoczków. Michal Doleżal zdecydował się wystawić rezerwową ekipę na te zawody.

Zobacz także: Nagle na święta wprowadzono kwarantannę dla Polaków

Trener reprezentacji Polski, który ostatnio zaliczył poważną wpadkę na oczach kamer, zdecydował, że do Rosji nie pojadą Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Trójka naszych najlepszych zawodników w tym czasie będzie przygotowywać się w Wiśle do Mistrzostw świata w lotach, które odbędą się w Planicy już za kilka dni.

Po świetnych występach wspomnianych skoczków w Kuusamo, o czym informowaliśmy na naszych stronach, szansę na pokazanie swoich umiejętności w Niżnym Tagile dostaną natomiast inni zawodnicy. W Rosji zaprezentują się Tomasz Pilch, Paweł Wąsek, Stefan Hula, Maciej Kot, Jakub Wolny i Aleksander Zniszczoł.

Zobacz także: Masz te aplikacje na telefonie? Usuń je, twoje dane są zagrożone

Po zmaganiach na mamuciej skoczni w Planicy, które odbędą się w dniach 10-13 grudnia, nasi skoczkowie wejdą w okres startów poprzedzających kolejną wielką imprezę, czyli Turniej Czterech Skoczni. W dniach 19-20 grudnia zaplanowano rywalizację na słynnej skoczni w Engelbergu. Okazuje się jednak, że Polacy mogą tam nie wystąpić.

Przed chwilą media podały druzgocące wiadomości. Zmarł uwielbiany mistrz olimpijski, był legendą sportuPrzed chwilą media podały druzgocące wiadomości. Zmarł uwielbiany mistrz olimpijski, był legendą sportuCzytaj dalej


Szwajcarzy wprowadzają obostrzenia przez COVID-19

Szwajcarskie władze w związku z pandemią koronawirusa zdecydowały się na wprowadzenie kolejnych obostrzeń. Dotyczą one osób przyjeżdżających z zagranicy, w tym właśnie z Polski.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Każdy, kto wjedzie do Szwajcarii, będzie musiał poddać się 10-dniowej kwarantannie. Dotyczy to właśnie m.in. Polaków. Biorąc pod uwagę starty naszych skoczków w kolejnych zawodach, wyjazd do Szwajcarii może okazać się niemożliwy.

Przepisy będą obowiązywać już od 14 grudnia. Nasza kadra jeszcze dzień wcześniej będzie rywalizować w zawodach w Planicy. Oznacza to, że gdyby skoczkowie chcieli pojechać na zawody do Engelbergu, nie zdążyliby zakończyć wymaganej kwarantanny przed zawodami.

Co ciekawe, wprowadzenie podobnych przepisów rozważa także Austria. Przepisy o kwarantannie dla przyjezdnych miałyby wejść w życie od 19 grudnia i obowiązywać do 10 stycznia. W tym czasie mają odbyć się dwa konkursy Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku i Bischofshofen. Już wcześniej informowaliśmy, że podjęto decyzję o rozegraniu TCS bez udziału kibiców.

Źródło; sport.radiozet.pl

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News