Severin Freund
Instagram/Severin Freund
Autor - 5 Lutego 2020

Mistrz świata w skokach narciarskich powraca. Zobaczymy go już niebawem

Skoki narciarskie w tym sezonie są na naprawdę wysokim poziomie. Bardzo możliwe, że niedługo jeszcze on wzrośnie ze względu na powrót mistrza świata. Niebawem powinniśmy go zobaczyć na skoczni.

Skoki narciarskie są polskim zimowym sportem narodowym. Kibice z naszego kraju uwielbiają oglądać poczynania Biało-Czerwonych, którzy zresztą spisują się w tym sezonie bardzo dobrze. Jest jeszcze kilka reprezentacji, które świetnie radzą sobie w Pucharze Świata. Jedna z nich do tego czeka na powrót swojego wielkiego mistrza.

Krzysztof Piątek strzela po raz pierwszy w Niemczech. Zobacz trafienie Polaka (Wideo)Krzysztof Piątek strzela po raz pierwszy w Niemczech. Zobacz trafienie Polaka (Wideo)Czytaj dalej

Skoki narciarskie wiele tracą bez tego zawodnika

Chodzi o Severina Freunda, który jest byłym mistrzem świata, który ostatni raz na skoczni pojawił się ponad rok temu. Był on najlepszym niemieckim skoczkiem przez długi czas. Niestety dwa razy zerwał więzadła krzyżowe, co poważnie zahamowało jego karierę. Miał również problemy z bólem pleców.

Teraz Freund ma trenować pod czujnym okiem sztabu szkoleniowego przez najbliższe dwa tygodnie, a następnie zostanie podjęta decyzja, gdzie wystartuje Niemiec. Jeśli od razu wejdzie na wysoki poziom, to dostanie swoją szansę w Pucharze Świata. Jeżeli jednak będzie odstawał - co jest oczywiście zrozumiałe - wystartuje w Pucharze Kontynentalnym, gdzie popracuje nad odbudową formy.

Skoki narciarskie w najbliższy weekend odbędą się w Willingen

Jego celem jest odzyskanie formy na sam koniec sezonu, czyli na mistrzostwa świata w lotach narciarskich, które odbędą się w Planicy. Konkursy są zaplanowane w dniach 19-22 marca. Stefan Horngacher ocenił jego szanse na to.

- To jest stosunkowo nierealne, ale nie można też tego przekreślać. Jeśli jednak wszystko pójdzie idealnie, to Planica jest w jego zasięgu - stwierdził były szkoleniowiec reprezentacji Polski.

Skoki narciarskie w najbliższy weekend odbędą się w Willingen, czyli miejscu, gdzie Freund lubi skakać. Niestety na pewno nie wystąpi tak szybko przed własną publicznością. Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest Stefan Kraft, który wyprzedza Karla Geigera i Dawida Kubackiego. Kamil Stoch jest piąty, natomiast Piotr Żyła czternasty.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Neymar dostał najgłupszą kartkę w historii futbolu. Powód całkowicie niezrozumiały
  2. Niesamowity wyczyn Cristiano Ronaldo. Powtórzył legendarne osiągnięcie, co za zawodnik
  3. Puchar Świata. Jest nowa klasyfikacja generalna. Polacy bardzo wysoko
  4. Nowy rekord Polski w skokach narciarskich. Niesamowity skok, ręce składają się do oklasków
  5. Michal Doleżal ogłosił skład Polaków na turniej w Willingen. Spora niespodzianka
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News