Dawid Kubacki
Instagram/Dawid Kubacki
Autor - 5 Lutego 2020

Skoki narciarskie w Willingen. Na zwycięzcę czeka potężna nagroda

Skoki narciarskie w najbliższy weekend zawitają do Niemiec. Odbędzie się tam turniej Willingen Five, którego triumfator zgarnie wielką nagrodę. To dodatkowy zastrzyk motywacyjny dla skoczków.

Skoki narciarskie przenoszą się do Willingen. W Niemczech po raz trzeci w historii odbędzie się turniej Willingen Five. Jego zwycięzca - który otrzyma najwyższą łączną notę w pięciu punktowanych seriach, czyli kwalifikacjach i obu konkursach indywidualnych - będzie mógł liczyć na dużą nagrodę.

Krzysztof Piątek strzela po raz pierwszy w Niemczech. Zobacz trafienie Polaka (Wideo)Krzysztof Piątek strzela po raz pierwszy w Niemczech. Zobacz trafienie Polaka (Wideo)Czytaj dalej

Skoki narciarskie w najbliższy weekend zawitają do Willingen

W poprzednich edycjach tego cyklu zwyciężali Kamil Stoch oraz Ryoyu Kobayashi. W 2019 roku drugie miejsce zajął Piotr Żyła. W tegorocznej edycji największą szansę z Polaków na to, by zająć miejsce w czołowej trójce ma Dawid Kubacki, który w tym sezonie wygrał już Turniej Czterech Skoczni.

Do Willingen - oprócz Kubackiego - udali się jeszcze Stoch, Żyła, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł oraz Andrzej Stękała. Do kadry powrócił Wolny, który wcześniej nie poleciał do Sapporo i trenował indywidualnie. Jego celem był powrót do optymalnej formy.

Skoki narciarskie w tym sezonie są bardzo wyrównane

Tegoroczna edycja Willingen Five nie ma zdecydowanego faworyta. Największe szanse na wygraną mają Stefan Kraft, Karl Geiger, Dawid Kubacki i Ryoyu Kobayashi. Ta czwórka prezentuje się najlepiej od dłuższego czasu, w dodatku zajmują oni pierwsze cztery miejsca w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Piąty jest Kamil Stoch, który fantastyczne skoki niestety przeplata słabymi, jak w Sapporo. On też może włączyć się do rywalizacji, jeśli tylko będzie prezentował swój optymalny poziom.

Na pewno jest o co walczyć. Skoki narciarskie w Willingen zawsze są ciekawe ze względu na tamtejszy obiekt. Podobnie jak w Sapporo, przepadają na tej skoczni słabsi zawodnicy. Ten, który będzie najlepszy, otrzyma dodatkową nagrodę w postaci 25 tysięcy euro.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fantastyczne wyniki polskich lekkoatletów. Czołówka naszpikowana naszymi zawodnikami
  2. Mistrz świata w skokach narciarskich powraca. Zobaczymy go już niebawem
  3. Polski skoczek wraca do kadry A. "Treningi przyniosły efekty"
  4. Krzysztof Piątek strzela po raz pierwszy w Niemczech. Zobacz trafienie Polaka (Wideo)
  5. Wielki sukces polskiej tenisistki. Awansowała do ścisłej czołówki
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News