Skoki narciarskie
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 5 Czerwca 2020

Konkurs skoków narciarskich w Wiśle zagrożony. Polska może stracić konkurs, niebawem kluczowa decyzja

Skoki narciarskie, podobnie jak większość dyscyplin sportowych w czasie pandemii koronawirusa, mają poważny problem z organizacją zawodów. Nie wiadomo, kiedy będzie możliwy powrót skoczków do rywalizacji, a okazuje się, że również Polska może stracić prawo do organizacji prestiżowego turnieju. Wkrótce poznamy kluczowe dla kalendarza startów w tym roku decyzje. 

Skoki narciarskie borykają się z szeregiem problemów organizacyjnych w związku z wciąż panującą na świecie pandemią koronawirusa. Jak się okazuje, odwołane mogą zostać zaplanowane konkursy letniej Grand Prix w Wiśle. Jak zdradził szef Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego, do ostatniej chwili nie będzie wiadomo, czy zawodny faktycznie się odbędą.

Oficjalnie. Powrót Serie A już w czerwcu. Na początek zobaczymy wielki klasykOficjalnie. Powrót Serie A już w czerwcu. Na początek zobaczymy wielki klasykCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Eurosport zaskoczył wszystkich polskich kibiców. Transmisje meczów nowej ligi już niebawem
  2. PR: Polska otworzy granicę w przyszłym tygodniu. Może być przełom


Skoki narciarskie w obliczu problemów z powodu pandemii

Od kilku tygodni wiadomo, że Letnia Grand Prix w skokach narciarskich będzie jedną z wielu imprez sportowych, której przebieg utrudni wciąż panujące w związku z koronawirusem zagrożenie epidemiczne. W kwietniu zapadły decyzję o zmianach w kalendarzu zawodów między innymi na skoczni w Wiśle. Konkursy, które miały pierwotnie odbyć się w dniach 17-18 lipca, przeniesione zostały na 22-23 sierpnia.

Okazuje się, że może to nie być koniec zmian w związku z rywalizacją na skoczni z rodzinnej miejscowości Adama Małysza. Prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego Andrzej Wąsowicz zdradził, że nie możemy być pewni, czy zawody w ogóle się odbędą. Decyzja ma zapaść na zaledwie dwa tygodnie przed wyznaczonym terminem.

Kolejna bójka polskich kibiców. Tym razem zastraszyli duże, polskie miasto. Policja nie zdążyła przyjechaćKolejna bójka polskich kibiców. Tym razem zastraszyli duże, polskie miasto. Policja nie zdążyła przyjechaćCzytaj dalej


Letnia Grand Prix w Wiśle pod znakiem zapytania

- Najpóźniej dwa tygodnie przed terminem rozegrania Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle-Malince (22-23 sierpnia) organizator ma poinformować FIS, czy podejmie się tego zadania - powiedział Wąsowicz. Jednocześnie zaznaczył, że jego zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie ponowne przeniesienie konkursów, tym razem na wrzesień. Taki pomysł ma przedstawić Polskiemu Związkowi Narciarskiemu.

- Wszystko zależy od decyzji rządu, jak będą zdejmowanie obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Jeśli nie będzie możliwości, aby zrobić zawody z udziałem kibiców, to będziemy celować we wrześniu - dodał. Zależnie od decyzji FIS zmagania w Grand Prix mogłyby zostać przesunięte lub też konkursy w Wiśle po prostu nie inaugurowałyby cyklu, tak jak to pierwotnie było ustalone.

Źródło: sport.interia.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lepiej przygotuj się na spore kłopoty z dostępem do pieniędzy. Aż 6 największych banków ostrzega klientów
  2. TVN przywróci kultowy serial, który oglądały miliony. Emisja już niedługo, będzie hit
  3. Jakub Rzeźniczak znów zdradził! Partnerka to potwierdza
  4. Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk. Gdzie obejrzeć mecz, transmisja w TV (TRANSMISJA)
  5. Oficjalnie. Mariusz Wlazły odchodzi ze Skry Bełchatów. Legendarny siatkarz w nowym klubie
  6. Przesyłkę do ciebie porzuci listonosz, ale problem będzie twój. A czasami grozi nawet sąd

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News