Skoki narciarskie
.
Autor Piotr Bernaciak - 5 Października 2019

Wielki sukces polskiego skoczka. Dawid Kubacki wygrywa Letnie Grand Prix

Skoki narciarskie cieszą się dość dużym zainteresowaniem ze strony polskich kibiców. Wszystko dzięki wielkim sukcesom naszych przedstawicieli. Dawid Kubacki zaliczył ważne zwycięstwo.

Skoki narciarskie z pewnością nie są sportem numer jeden w naszym kraju, ale są jedną z tych dyscyplin, w których nasi reprezentanci odnoszą największe sukcesy. Skoczkom w liczbie zwycięstw dorównywać mogą jedynie siatkarze, jednak trudno porównywać do siebie ich zmagania. Wiemy, że nasi przedstawiciele radzą sobie znakomicie na najważniejszych zawodach na świecie.

Potwierdził to Dawid Kubacki. Polak udowodnił, że radzi sobie doskonale nie tylko podczas sezonu zimowego, gdy skoki narciarskie cieszą się największą popularnością, ale również podczas Letniego Grand Prix. Zawody te nie są śledzone przez tak wysoką liczbę fanów na całym świecie, jednak mimo wszystko wciąż są prestiżowe.

Nie żyje legenda polskiego klubu. W jego barwach rozegrał ponad 150 meczów w lidzeNie żyje legenda polskiego klubu. W jego barwach rozegrał ponad 150 meczów w lidzeCzytaj dalej

Skoki narciarskie trwają również w lato

Dawid Kubacki zajął piąte miejsce w trakcie dzisiejszego konkursu w Klingenthal, co pozwoliło mu zająć pierwsze miejsce w Letnim Grand Prix. Polak pokonał wszystkich znanych rywali, nie dając szans nawet dobrze dysponowanym reprezentantom Polski. Trzecie miejsce podczas dzisiejszego konkursu zajął Piotr Żyła, co również zasługuje na słowa pochwały.

Zwycięzca letnich konkursów dał znak, że zamierza tej zimy walczyć o najwyższe cele i zaliczać kolejne zwycięstwa również w mroźnych warunkach. W zeszłym roku mogliśmy podziwiać eksplozję jego talentu, dlatego wiele wskazywało na to, że w kolejnych rozgrywkach Kubacki po raz kolejny będzie chciał zaprezentować swoje wielkie zdolności. Liczymy na to, że tak właśnie będzie.

Zawody sezonu zimowego rozpoczynają się już za kilka dni, dlatego możemy spodziewać się wielkich emocji. Liczymy na to, że nasi skoczkowie nie zawiodą nas i po raz kolejny będą osiągać wielkie sukcesy.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News