Skoki narciarskie
GEORG HOCHMUTH/AFP/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 18 Stycznia 2021

Ile Kamil Stoch zarobił za sukces w TCS? Kwota zwala z nóg, ogromna suma

Skoki narciarskie w Polsce przeżywały niedawno kolejny wielki dzień. Wszystko za sprawą Kamila Stocha, który wygrał 69. Turniej Czterech Skoczni. Był to już trzeci triumf lidera naszej kadry w niemiecko-austriackiej imprezie. Zwycięstwo w turnieju to nie tylko wielki sukces sportowy, ale również atrakcyjna nagroda pieniężna. Wiemy, ile nasz wybitny skoczek zarobił za triumf w tegorocznym TCS.

  • Kamil Stoch został zwycięzcą 69. Turnieju Czterech Skoczni
  • Polak wygrał konkurs w Bischofshofen i przypieczętował triumf w prestiżowej imprezie
  • Za swoje niesamowite osiągnięcie polski skoczek otrzyma okazałą nagrodę finansową

Skoki narciarskie zanotowały kolejny historyczny dzień w naszym kraju. Kamil Stoch zwyciężył po raz trzeci w Turnieju Czterech Skoczni. 33-latek zapisał się w historii polskiego sportu i przy okazji zarobił niesamowite pieniądze.

Skoki narciarskie. Kamil Stoch triumfatorem 69. Turnieju Czterech Skoczni

Środa 6 stycznia 2021 roku już na zawsze zapisze się w historii polskiego sportu. Tego dnia Kamil Stoch, ulubieniec milionów Polaków, osiągnął historyczny sukces. Polak po raz trzeci wygrał Turniej Czterech Skoczni.

Kamil Stoch fantastycznie rozpoczął konkurs w Bischofshofen i prowadził po pierwszej serii i kapitalnym skoku na 139 metr. Tym samym przybliżył się do triumfu w Turnieju Czterech Skoczni.

Kibice zgromadzeni przed telewizorami z niecierpliwością czekali na drugi skok reprezentanta Polski w środowym konkursie. Polak zakończył rywalizację w Bischofshofen w najlepszy możliwy sposób. Odległość 140 metrów i pewne zwycięstwo w konkursie.

Mateusz Borek zwrócił się do nowego selekcjonera Polaków. Zdecydowana wypowiedź, mocne słowa dziennikarzaMateusz Borek zwrócił się do nowego selekcjonera Polaków. Zdecydowana wypowiedź, mocne słowa dziennikarzaCzytaj dalej

Kamil Stoch wygrał niemiecko-austriacki turniej po raz trzeci w swojej karierze. Takim osiągnięciem nie może się pochwalić żaden inny polski skoczek. Stoch wyprzedził niemca Karla Geigera i Dawida Kubackiego, który zajął ostatecznie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej TCS.

Polak za swój fantastyczny triumf zarobił wielkie pieniądze

Triumf Kamila Stocha w Turnieju Czterech Skoczni to wielki moment dla polskiego sportu. Sam skoczek ma największe powody do zadowolenia. Oprócz wielkiego sukcesu sportowego otrzyma też atrakcyjną nagrodę finansową. Wiemy, ile zarobi idol polskich kibiców za swój triumf.

Za wygranie całej rywalizacji na czterech skoczniach w Niemczech i Austrii Kamil Stoch dostanie nagrodę finansową w wysokości 20 tys. franków szwajcarskich. W przeliczeniu na polską walutę nasz reprezentant wzbogaci się o 82 tys. złotych. Do tego dochodzą także oddzielne nagrody za zwycięstwo w poszczególnych konkursach.

W tym przypadku obowiązują stawki jak za zwycięstwo w normalnych konkursach Pucharu Świata. Najlepszy skoczek może liczyć na nagrodę w wysokości 10 tys. franków, co daje 41 tys. złotych. Kamil Stoch wygrał w Innsbrucku i Bischofshofen, czyli zarobił dodatkowo kolejne 81 tysięcy złotych.

W całym Turnieju Czterech Skoczni Kamil Stoch zarobił zatem ponad 160 tys. złotych! Stawki te w przyszłości mają jeszcze wzrosnąć, co już zapowiedzieli organizatorzy legendarnej imprezy.

Źródło: WP SportoweFakty

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Gamingowe Newsy - rok 2021 rozpoczęty z przytupem!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News