Skoki narciarskie Willingen
.
Autor Piotr Bernaciak - 6 Lutego 2020

Mistrz świata nie wystąpi w Willingen. Pokonała go nagła choroba

Skoki narciarskie w Willingen odbędą się bez udziału mistrza świata. Dowiedzieliśmy się, ze skoczek postanowił zrezygnować z udziału w prestiżowych zawodach. Z pewnością ta wiadomość nie ucieszy żadnego z fanów tego sportu. Kiedy tylko mistrz pojawiał się na skoczni, potrafił zajmować miejsca w czołówce. Konkursy bez jego udziału z pewnością stracą na ciekawości.

Skoki narciarskie w Willingen odbędą się już w ten weekend. Rozpocznie się turniej Willingen Five, na który składają się występy w kwalifikacjach, a także w obu seriach sobotniego i niedzielnego konkursu. Skoczek, który poradzi sobie najlepiej, będzie mógł liczyć na wysoką nagrodą pieniężną. W bliźniaczym cyklu w Titisee-Neustadt triumfował Ryoyu Kobayashi, który o ułamki punktów wyprzedził Dawida Kubackiego.

Już niebawem dojdzie do kolejnego konkursu, który również zostanie rozegrany w Niemczech. Wiemy jednak, że tym razem zabraknie w nim mistrza świata. Zapowiedział on, że nie wystąpi w prestiżowym konkursie. Kibice zaczęli głośno wyrażać smutek z powodu nieobecności jednego z czołowych skoczków, który jednak mimo wszystko nie był faworytem do zwycięstwa.

Wyjaśniła się przyszłość Roberta Kubicy. BMW ogłosiło swój składWyjaśniła się przyszłość Roberta Kubicy. BMW ogłosiło swój składCzytaj dalej

Skoki narciarskie bez mistrza świata

Daniel Andre Tande zapowiedział, że zabraknie go podczas kolejnego konkursu w Willingen. Jak się dowiadujemy, z udziału wykluczyła go grypa. Być może zdołałby on wziąć udział w zawodach, jednak w ten sposób ryzykowałby pogorszenie się jego stanu zdrowia, w związku z czym lepiej oszczędzić się w tym tygodniu i wrócić do występów za kilka dni. Punkty w Pucharze Świata i tak nie mają w tym sezonie dla niego tak wielkiego znaczenia.

Norweg nie znajduje się w czołówce klasyfikacji Pucharu Świata i nic nie wskazuje na to, by miał znaleźć się w elicie. Mistrz świata w lotach narciarskich nie musi więc obawiać się o stratę wysokiego miejsca w tabeli i prawdopodobnie odpuszczenie sobie udziału w konkursie w Willingen jest dla niego rzeczywiście najlepszym możliwym rozwiązaniem w obecnej sytuacji.

- Choroba to nic przyjemnego, ale lepiej, że przytrafiła się teraz, a nie podczas Raw Air czy mistrzostw świata w lotach narciarskich w Planicy - przyznał Norweg.

Skoki narciarskie w Willingen rozpoczną się w piątek

Skoki narciarskie w Willingen z pewnością przyciągną ogromną liczbę widzów przed telewizory, podobnie będzie z pewnością w Polsce. Dawid Kubacki będzie liczył na to, że uda mu się poprawić swoją sytuację w Pucharze Świata. Polak wciąż ma szanse na ostateczny triumf w klasyfikacji i na Kryształową Kulę. Potrzebne mu będą jednak świetne występy w końcówce sezonu.

Szansę na poprawę swojej sytuacji ma także Kamil Stoch. Nasz mistrz olimpijski najpewniej nie znajdzie się na podium Pucharu Świata w tym sezonie, jednak dalsze występy pozwolą mu utrzymać miejsce w czołowej dziesiątce. Przy utrzymaniu obecnej formy prawdopodobnie tak właśnie będzie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki dramat napastnika reprezentacji Polski. Nie pojedzie na Euro, kibice nie mogą uwierzyć
  2. Świetne wiadomości z TVP. Znany dziennikarz przejdzie do stacji na Euro 2020
  3. Przerażające doniesienia ze świata sportu. Ofiary gwałtów postanowiły przerwać milczenie
  4. Krzysztof Piątek odmówił Mourinho. Napastnik poszedł za radą żony
  5. Legia Warszawa pozbywa się dwóch piłkarzy. Nie zobaczymy ich na boiskach Ekstraklasy
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News