Skoki narciarskie
imago sportfotodienst/EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 6 Sierpnia 2020

Uwielbiany przez wszystkich skoczek narciarski przeżywał dramat. Nikt nawet nie wiedział o jego poważnej chorobie

Skoki narciarskie niedługo ponownie zagoszczą na ekranach telewizorów za sprawą konkursów Letniej Grand Prix, które odbędą się na skoczni Adama Małysza w Wiśle. Będzie to jedyna okazja dla czołowych skoczków świata, by wziąć udział w rywalizacji, gdyż pozostałe konkursy letniego cyklu zostały odwołanie z powodu pandemii. Do Polski zamierza przyjechać słynny zawodnik, rywal Kamila Stocha, który jak się okazało, w ostatnim czasie bardzo cierpiał z powodu problemów zdrowotnych.

Skoki narciarskie już za kilka dni zawitają do Wisły, gdzie odbędą się jedyne w tym roku konkursy Letniej Grand Prix. Podczas zmagań nie powinno zabraknąć jednego z najbardziej utytułowanych zawodników ostatnich lat. Rywal Kamila Stocha wyznał, że ostatnio zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Gdy wyszło na jaw, z kim spokrewniony jest Kamil Stoch, odebrało nam mowę. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawyGdy wyszło na jaw, z kim spokrewniony jest Kamil Stoch, odebrało nam mowę. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Marta Linkiewicz przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się bez ubrań przed tysiącami Polaków, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  2. Prawdziwy armagedon na plaży w Dębkach. W głowie się nie mieści


Skoki narciarskie. Rywal Kamila Stoch z poważnymi problemami

Już za kilkanaście dni odbędą się długo wyczekiwane zawody Letniej Grand Prix w skokach narciarskich na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle. Dla światowej czołówki skoczków będzie to jedyna okazja, by wystartować w rywalizacji, gdyż zawody w Polsce będą jedynymi, jakie w tym roku odbędą się w ramach letniego cyklu. Pozostałe konkursy odwołano w obawie przed pandemią koronawirusa.

W dniach 21-23 sierpnia gwiazdy światowych skoków zawitają zatem do Polski, a wśród nich nie zabraknie Gregora Schlierenzauera. 30-letni skoczek z Austrii to jeden z najbardziej popularnych i utytułowanych zawodników ostatnich lat. Dawny rywal Adama Małysza, a obecny Kamila Stocha i reszty naszych skoczków zdradził niedawno na swoim blogu, że w ostatnich tygodniach musiał się zmierzyć z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Lekarze długo walczyli o życie Fabio Jakobsena. Z samego rana na Tour de Pologne zwołano pilną konferencję prasowąLekarze długo walczyli o życie Fabio Jakobsena. Z samego rana na Tour de Pologne zwołano pilną konferencję prasowąCzytaj dalej


Słynny skoczek wyznał, że bardzo cierpiał z powodu choroby

- Musiałem bardzo zaniedbać trening, bo nawet najmniejsze kroki były dla mnie maratonem - wyznał Schlierenzauer.

Austriak przeszedł infekcję wirusową, ale udało mu się już wrócić do pełni sił. Nie wiadomo, co dokładnie dolegało utytułowanym skoczkowi, jednak wpis sugeruje, że była to poważna choroba. Schlierenzauer musiał nawet opuścić zgrupowanie reprezentacji w Bischofshofen.

- Sytuacja nie jest przyjemna, ale dla wszystkich taka sama. Trzeba brać to, co jest i być w pełni formy, kiedy wystartuje sezon zimowy. To pozostaje moim celem. Naprawdę nie mogę się doczekać treningu na skoczni i mierzenia się z nadchodzącymi zadaniami, jestem niezmiernie szczęśliwy, że odzyskałem energię i mogę kontynuować realizację planu - napisał Austriak w odniesieniu do choroby oraz decyzji, że zawody w Wiśle będą jedynymi w letnim kalendarzu.

Żródło: WP SportoweFakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stawki podatków lokalnych wyraźnie w górę. W 2021 i za nie zapłacimy więcej
  2. Polska kolonia na Marsie? Chińczycy pieją z zachwytu
  3. Lekarze długo walczyli o życie Fabio Jakobsena. Z samego rana na Tour de Pologne zwołano pilną konferencję prasową
  4. Polski sport w żałobie. Z samego rana dowiedzieliśmy się o śmierci legendy, dawnego selekcjonera
  5. Zatrważające wiadomości potwierdziły się. Koronawirus w reprezentacji Polski, ośrodek został zamknięty
  6. Dziwne oznaczenia na radiowozach - Co oznaczają? Bardzo ważne

WYBORNE KOTLETY - NAJLEPSZY PRZEPIS

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News