Skoki narciarskie Willingen skocznia
Wikipedia - Miki Yoshihito
Autor Piotr Bernaciak - 7 Lutego 2020

Poznaliśmy nową datę konkursu w Willingen. Ważne informacje dla polskich skoczków

Skoki narciarskie w piątkowe popołudnie w Willingen zostały odwołane. Została jednocześnie podana nowa data organizacji zawodów, na które czekają dziesiątki tysięcy polskich kibiców. Wiele osób obawiało się, czy w ogóle dojdzie do konkursu.

Skoki narciarskie w Willingen w piątkowe popołudnie miały otworzyć turniej Willingen Five. Dziś spodziewaliśmy się treningu, po którym miało dojść do kwalifikacji do weekendowych zawodów. Na skutek koszmarnych warunków pogodowych i niesprzyjającego wiatru trening został jednak przerwany w kluczowej fazie, a kwalifikacje ostatecznie odwołano.

Zapowiedziano, że czasu na trening nie uda się już wygospodarować, jednak kwalifikacje ostatecznie odbędą się. Wiedzieliśmy, że trudno będzie z nich zrezygnować, bo one również liczą się do konkursu Willingen Five jako jeden z punktowanych skoków w konkursie. Pozostałe skoki to występy w każdej z czterech serii, które mają miejsce w sobotę i niedzielę.

Polski trener w ostrych słowach przed startem Ekstraklasy. Polski trener w ostrych słowach przed startem Ekstraklasy. "Robi się z nas debili"Czytaj dalej

Skoki narciarskie w Willingen w atmosferze skandalu

Mogliśmy być pewni, że nikt nie będzie chciał zrezygnować ze skakania w piątek. Wszystko przez to, że to właśnie wtedy miały odbyć się kwalifikacje do konkursu, które również wliczają się do serii Willingen Five. Warunki pogodowe były jednak wyjątkowo niesprzyjające. Wiatr wiał tak mocno, że nie dało się oddać skoku bez zagrożenia zdrowia występujących.

Pierwszy ze skoczków na treningu oddał skok o długości 150 metrów (!), co tylko potwierdziło obawy ekspertów i kibiców. Stało się jasne, że dalsze występy nie mają sensu, jednak z jakiegoś powodu zdecydowano się czekać na poprawę warunków. Do niej oczywiście nie doszło, w związku z czym kwalifikacje przełożono na jutro. Mają odbyć się przed pierwszą serią.

Skoki narciarskie w Willingen przełożone na jutro

Seria kwalifikacyjna ma rozpocząć się jutro o 15.00. Pierwsza seria właściwego konkursu ma zacząć się godzinę później. Oznacza to, że większość (50 z 53) skoczków odda aż trzy skoki. Z pewnością nie jest to komfortowa sytuacja dla wszystkich uczestników.

Pozostaje nam mieć nadzieję, że jutrzejsze warunki będą znacznie bardziej komfortowe i że w końcu uda się doprowadzić do rywalizacji w warunkach, które można uznać za normalne i równe dla wszystkich.

fot. Wikipedia - Miki Yoshihito

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna wiadomość od organizatorów konkursu w Willingen. Skoki zostały przełożone
  2. Piątek już jest gwiazdą Herthy. "Z nikim wcześniej nie wiązano tak wielkich nadziei"
  3. Adam Małysz wskazał na problem polskich skoczków. Przez niego mają gorsze wyniki
  4. Coraz mniejsze zainteresowanie Pucharem Świata. W Willingen będzie wielu nieobecnych
  5. Najbardziej nieprawdopodobny transfer stanie się faktem? Legendarny klub pyta o Messiego
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News