skoki narciarskie
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 7 Marca 2020

Dziękujemy za walkę. Do szczęścia w Oslo zabrakło naprawdę niewiele

Skoki narciarskie w tym sezonie przyniosły wiele wzruszeń kibicom reprezentacji Polski. Wszyscy kibice pamiętają świetne występy Dawida Kubackiego w trakcie Turnieju Czterech Skoczni. Dzisiaj reprezentacja Polski w składzie z Kubackim, Żyłą, Stochem i Kotem nie miała szczęścia i o włos przegrała walkę o podium z reprezentacją Słowenii.

Skoki narciarskie w Oslo były wielką szansą dla naszych reprezentantów, aby w końcu pojawić się na podium Pucharu Świata w skokach drużynowych. Michal Doleżal dokoptował do składu reprezentacji Macieja Kota, który wybitnie radził sobie w trakcie zawodów Pucharu Kontynentalnego i wiele wskazywało na to, że może być jasnym punktem kadry. Ostatecznie skoczek wypadł lepiej niż forsowany przez selekcjonera Jakub Wolny, a Polacy zajęli czwarte miejsce w konkursie, chociaż do podium zabrakło naprawdę niewiele.

Polscy kibice nie wpuszczeni na skocznię w Oslo. Zostali przegnani przez organizatorówPolscy kibice nie wpuszczeni na skocznię w Oslo. Zostali przegnani przez organizatorówCzytaj dalej

Skoki narciarskie. Obiecująca próba i pierwsza seria

O tym, że reprezentanci Polski lepiej prezentują się z Kotem przekonać się mogliśmy w trakcie serii próbnej. Polacy zwyciężyli bez najmniejszych problemów i wyprzedzili takie reprezentacje jak Niemcy i Japonia. Wiele wskazywało na to, że dzisiejszy konkurs będzie należał do naszej kadry, która nie miała szczęścia w trakcie poprzednich zawodów. Wielką klasę pokazali Kamil Stoch i Piotr Żyła, którym widocznie bardzo pasuje skakanie w Hollmenkolen.

Pierwsza seria zwiastowała, że może być bardzo dobrze. Polacy zajęli trzecie miejsce, a kibice w Polsce już wyczekiwali drugiej serii konkursu.

Smutne wiadomości z samego rana. Nie żyje jedna z największych legend sportu, jego gra inspirowała tysiące graczySmutne wiadomości z samego rana. Nie żyje jedna z największych legend sportu, jego gra inspirowała tysiące graczyCzytaj dalej

Nieszczęśliwa druga seria

Mimo że Polacy skakali dobrze, a Dawid Kubacki wyprowadził drużynę na prowadzenie w konkursie, to Słoweńcy byli dziś nie do przeskoczenia i ostatecznie wygrali oni z naszymi reprezentantami walkę o podium.

Ostatecznie konkurs wygrali Norwedzy. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a Polacy przegrali ze Słoweńcami zaledwie o niespełna cztery punkty.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
  2. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy
  3. Okropne wieści z Elbrusu. Nie żyje 41-letni Polak, doszło do strasznego wypadku
  4. Wiemy, czy Ronaldinho uniknie więzienia. Zwrot akcji w sprawie zatrzymania legendy
  5. Kompromitacja reprezentantek Polski. Miały dostać złoto, zostały zdyskwalifikowane
  6. Wbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News