skoki narciarskie
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 7 Marca 2020

Bardzo udana pierwsza seria w wykonaniu Polaków. Zapowiada się "polski wieczór" w Oslo

Skoki narciarskie w Oslo są bez wątpienia najważniejszą imprezą sportową tego weekendu. Polacy nie mieli wczoraj szczęścia co do skoków, ale dzisiaj pokazali prawdziwą klasę w trakcie serii próbnej, którą zwyciężyli pozostawiając w tyle reprezentacje Niemiec i Japonii. Drużyna złożona z Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyły jest po pierwszej serii, która okazała się bardzo udana.

Skoki narciarskie na Hollmenkollen były wydarzeniem, na które czekali wszyscy kibice w Polsce. Szczególnie dlatego, że do drużyny narodowej po dłuższej nieobecności wrócił Maciej Kot, który ma za sobą udane starty w trakcie konkursów o Puchar Kontynentalny. Ostatecznie Polacy zajęli trzecie miejsce po pierwszej serii i dali nadzieję na podium.

Polscy kibice nie wpuszczeni na skocznię w Oslo. Zostali przegnani przez organizatorówPolscy kibice nie wpuszczeni na skocznię w Oslo. Zostali przegnani przez organizatorówCzytaj dalej

Skoki narciarskie. Polacy znów mocni w drużynie

O tym, że Polacy będą sobie dzisiaj radzić bardzo dobrze świadczyła seria próbna konkursu. Reprezentanci Polski zwyciężyli i pokazali, że w drużynie z Maciejem Kotem są po prostu mocniejsi. Michal Doleżal próbował dopasować do drużyny Jakuba Wolnego, jednak to Kot okazał się ogniwem, którego potrzebowała drużyna.

W trakcie serii treningowej najlepiej wypadli Kamil Stoch i Żyła, dzięki którym Polska osiągnęła zwycięstwo. Po pierwszej serii nie było jednak tak dobrze, ale Polacy ostatecznie zajęli 3 miejsce z 22.9 punktową stratą do Norwegów.

Smutne wiadomości z samego rana. Nie żyje jedna z największych legend sportu, jego gra inspirowała tysiące graczySmutne wiadomości z samego rana. Nie żyje jedna z największych legend sportu, jego gra inspirowała tysiące graczyCzytaj dalej

Obiecujące skoki Polaków

Wiele wskazuje na to, że dobra dyspozycja skoczków sprawi, że Polska powróci na drużynowe podium Pucharu Świata. Jak na razie jest bardzo dobrze i Polacy notują występ, hjakiego kibice mogli oczekiwać od dawna.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
  2. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy
  3. Okropne wieści z Elbrusu. Nie żyje 41-letni Polak, doszło do strasznego wypadku
  4. Wiemy, czy Ronaldinho uniknie więzienia. Zwrot akcji w sprawie zatrzymania legendy
  5. Kompromitacja reprezentantek Polski. Miały dostać złoto, zostały zdyskwalifikowane
  6. Wbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News