Skoki narciarskie
ANDRZEJ IWANCZUKREPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 7 Maja 2020

Noriaki Kasai pobił niesamowity rekord. Chyba nikt już go nie przebije, niesamowite

Skoki narciarskie to prawdziwa miłość Noriakiego Kasaiego. Legendarny skoczek z Japonii występuje w zawodach najwyższej rangi od ponad trzydziestu lat. W tym czasie zdołał zapisać się w historii światowego sportu i pobić kilka rekordów. Właśnie wyśrubował kolejny, który wpisany został do Księgi Rekordów Guinnessa.

Skoki narciarskie od ponad trzydziestu lat obserwują jedną z najbardziej niesamowitych historii, jakie można spotkać w sporcie. Blisko pięćdziesięcioletni Noriaki Kasai wciąż rywalizuje w zawodach na najwyższym poziomie. Legendarny Japończyk ustanowił właśnie niewiarygodny rekord.

Anna Lewandowska pokazała Laurę po raz pierwszy. Wszyscy patrzyli tylko na jedno, wzruszająceAnna Lewandowska pokazała Laurę po raz pierwszy. Wszyscy patrzyli tylko na jedno, wzruszająceCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
  2. Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli


Skoki narciarskie. Noriaki Kasai bije kolejne rekordy

Noriaki Kasai zadebiutował w zawodach Pucharu Świata w 1988 roku w wieku piętnastu lat. Od tamtego momentu, a więc ponad trzydziestu lat utrzymuje się w stawce zawodników rywalizujących o największe laury skoków narciarskich. Japończyk osiągnął ogromne sukcesy. Jest wicemistrzem olimpijskim i brązowym medalistą tej imprezy. Siedemnaście razy wygrywał konkursy Pucharu Świata i dwukrotnie stawał na podium klasyfikacji generalnej. Jest siedmiokrotnym medalistą mistrzostw świata i zwycięzcą rywalizacji w lotach.

To tylko kilka z najważniejszych osiągnięć popularnego skoczka. Mimo że teraz jest mu coraz ciężej o czołowe lokaty, to wciąż jest w stanie bić rekordy. Za swoje niesamowite dokonania podczas wieloletnich startów Kasai kilkukrotnie został wpisany do słynnej Księgi Rekordów Guinnessa. Teraz 47-latek pobił kolejny rekord, który gwarantuje mu miejsce w tej zaszczytnej publikacji.

Mariusz Pudzianowski przekazał Polakom smutne informacje. Nie żyje wielki Polak, ogromna strataMariusz Pudzianowski przekazał Polakom smutne informacje. Nie żyje wielki Polak, ogromna strataCzytaj dalej


Legendarny skoczek trafił do księgi Rekordów Guinnessa

Noriaki Kasai w zeszłym sezonie pobił rekord pod względem liczby występów w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Jego wynik to 569! Japoński weteran nie zamierza na tym poprzestać i chce jeszcze poprawić ten niesamowity wynik, co potwierdził w rozmowie z norweskim “Dagbladet”.

- Chcę zrobić wszystko co w mojej mocy, by poprawić ten rekord. - powiedział Kasai.

Za niecały miesiąc legendarny skoczek skończy 48. lat, jednak nie zamierza przechodzić na sportową emeryturę. Jego celem jest udział w olimpiadzie w Pekinie w 2022 roku.

Źródło: Guinness World Records, "Dagbladet"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. WHO uderza w sąsiada Polski. Wszystko przez jedno wydarzenie
  2. Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?
  3. Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. "Jestem gotowy"
  4. Kolejny Polak w Napoli? Włosi zainteresowani młodą gwiazdą Ekstraklasy
  5. Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)
  6. Los Angeles Times: Naukowcy donoszą o nowym szczepie koronawirusa. Może być groźniejszy i bardziej zaraźliwy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News