skoki narciarskie wypadek
zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 7 Lipca 2020

Znany skoczek narciarski miał poważny wypadek. Jest w stanie krytycznym, trwa walka o życie

Skoki narciarskie cieszą się zainteresowaniem fanów z całego świata, którzy musieli nagle wstrzymać oddech. Były skoczek i reprezentant kraju w Pucharze Świata miał koszmarny wypadek na skoczni we francuskim Premanon. Wszystko działo się na oczach młodych zawodników trenujących skoki narciarskie. Teraz były zawodnik walczy o życie.

Skoki narciarskie na całym świecie są w ciężkim szoku. Podczas niedzielnych treningów na skoczni Les Tuffes w Premanon doszło do bardzo poważnego wypadku. Były reprezentant Francji Thomas Lacroix po oddaniu swojego skoku pokazowego upadł i stracił przytomność. Od razu zawodnikowi została udzielona pierwsza pomoc.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczny incydent podczas treningu. 16-letni piłkarz został trafiony piorunem
  2. Chcą zamknąć granice? Niepokojące doniesienia z południa Europy. Decyzja zapadła
Kamil Bednarek miał poważny wypadek samochodowy. Wiemy, w jakim stanie jest poszkodowany (FOTO)Kamil Bednarek miał poważny wypadek samochodowy. Wiemy, w jakim stanie jest poszkodowany (FOTO)Czytaj dalej

Skoki narciarskie na całym świecie w szoku po wypadku znanego zawodnika

Byłego zawodnika reprezentacji Francji od razu śmigłowcem przetransportowano do szpitala uniwersyteckiego w Doubs. Rodzina zawodnika ogłosiła jeszcze tego samego dnia, że doszło śmierci mózgu. Poniedziałkowe popołudnie wlało nadzieję w serca bliskich i kibiców Lacroix. Były skoczek znalazł się w stanie śpiączki farmakologicznej.

Obecnie Lacroix walczy o życie, a lekarze oceniają jego stan jako bardzo ciężki. Michel Vion, prezes Francuskiej Federacji Narciarskiej w rozmowie z portalem francebleu.fr podkreślił, że tego typu wypadki są dużo częstsze np. w narciarstwie alpejskim.

- Tak poważne wypadki w skokach prawie nigdy się nie zdarzają, częściej zdarzają się w zjazdach lub na moldach. Rodzina skoczków jest bardzo dotknięta - powiedział serwisowi Vion.

Agent Roberta Lewandowskiego zmieszany z błotem. Agent Roberta Lewandowskiego zmieszany z błotem. "Kasyna, spelunki i środki na erekcję"Czytaj dalej

Skoczek walczy o życie

Według francuskich mediów warunki do oddania skoków były bardzo dobre. Francuski "Le Dauphine Libere" informuje, że warunki do oddania skoków były bardzo dobre. Zawodnik posiadał wszystkie potrzebne licencje oraz miał założony kask. W sprawie wypadku będzie teraz prowadzone śledztwo.

Lacroix obecnie walczy o życie, ale pomocy specjalistów potrzebują także nastoletni skoczkowie ze Szwajcarii, którzy w tym samym czasie trenowali na obiekcie w Premanon. Francuskie media podają, że każdy z potrzebujących uzyskał pomoc psychologiczną.

Lacoix w latach 2002-2007 był reprezentantem Francji w skokach narciarskich. W swojej karierze najczęściej rywalizował podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego czy Pucharu FIS. 40-latek oprócz skoków narciarskich pasjonował się także medycyną. Był lekarzem francuskiej kadry podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver w 2010 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aż 17 tysięcy osób straciło ostatnio prawo jazdy. Wszyscy popełnili taki sam błąd
  2. Niesamowite nagranie. Pszczoły zwalczają atak szerszenia gotując go na miejscu
  3. Dzika impreza Bayernu po zdobyciu mistrzostwa. Robert Lewandowski bawił się do upadłego
  4. Nie żyje wybitna postać polskiego sportu. Był pięciokrotnym mistrzem kraju
  5. Dwa gole reprezentanta Polski w Serie A. Został bohaterem meczu, Brzęczek w końcu na niego postawi? (WIDEO)
  6. Nowy mandat pogrąży polskich kierowców? Nawet 500 złotych dla właścicieli benzyn i Diesla

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News