Skoki narciarskie
Zestadionu.pl
Autor Piotr Mika - 7 Października 2020

Fatalne doniesienia dla polskich skoczków. Szykuje się prawdziwa rewolucja

Skoki narciarskie mogą doczekać się niezwykłych zmian w przepisach, które mogłyby uderzyć również w polskich skoczków. Choć pomysł na razie jest tylko omawiany w kuluarach Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) to mówi się o nim coraz głośniej. Czy czeka nas prawdziwa rewolucja w tej dyscyplinie?

Skoki narciarskie przez lata raczej nie zmieniały się tak, jak ma to miejsce w innych dyscyplinach. Teraz jednak, z powodu rosnącej dysproporcji pomiędzy największymi, najbogatszymi kadrami, a tymi mniejszymi reprezentacjami FIS zastanawia się, czy nie należy wprowadzić nowych przepisów. Jak się poważnie zastanowić, to propzycja FIS-u wcale nie musi oznaczać większych szans biedniejszych federacji.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczne wiadomości o nagłej śmierci. Polacy pogrążeni w żałobie, odeszła prawdziwa legenda
  2. Obecna trudna sytuacja wpłynie na 13. emerytury? Minister Maląg: waloryzacja i trzynastka kosztuje nas aż 22 mln złotych
  3. Kibice nie mogli uwierzyć własnym oczom. Na trening reprezentacji Polski wyszło tylko dziewięciu piłkarzy, co z resztą?
Adam Małysz pokazał swój luksusowy dom. Legendarny skoczek żyje jak w bajce, jego salon i ogród robią kolosalne wrażenie (FOTO)Adam Małysz pokazał swój luksusowy dom. Legendarny skoczek żyje jak w bajce, jego salon i ogród robią kolosalne wrażenie (FOTO)Czytaj dalej

Skoki narciarskie u progu rewolucji

Pomysł o jakim mówi się w kuluarach światowej federacji miałby ukrócić technologiczną i finansową przewagę największych federacji. Narodził się on głównie za sprawą dominacji Norwegów w biegach narciarskich, którzy na zawody zabierają rozbudowane sztaby i mają do dyspozycji najnowsze technologie. Małe reprezentacje nie mają z nimi większych szans.

W skokach różnica pomiędzy "Wielką Szóstką" a resztą stawki jest jeszcze większa. Z tego powodu w zakulisowych rozmowach władze FIS-u dyskutują nad projektem, który ograniczałby liczbę członków sztabu, którzy mogliby jechać na zawody. Miałoby wyglądać to tak, że każda reprezentacja może zabrać na zawody tylu członków sztabu, ilu może wystawić zawodników. Największy problem mieliby Norwegowie, Austriacy i Niemcy, ale my również poczulibyśmy różnicę.

Nie żyje słynny dziennikarz sportowy. Legenda zmarła w dramatycznych okolicznościachNie żyje słynny dziennikarz sportowy. Legenda zmarła w dramatycznych okolicznościachCzytaj dalej

Do czego doprowadzą zmiany FIS-u?

O całej sytuacji wypowiedział się Grzegorz Sobczyk - My mamy na początek tej zimy limit właśnie sześciu. A jeździ nas ze sztabu siedmiu, więc byłby kłopot: trener, asystent, fizjoterapeuta, dwóch serwismenów, trener techniczny, często Adam Małysz i doktor Aleksander Winiarski. Ktoś by odpadł. Tylko z kogo zrezygnować, jak wszyscy są potrzebni? – mówi cytowany przez "Przegląd Sportowy" asystent Michala Dolezala.

Austriacy, Norwegowie czy Niemcy na pewno nie będą chciały do tego dopuścić, ponieważ w ich sztabach jest po kilkanaście osób. Warto też zwrócić uwagę na to, jak te przepisy miałyby pomóc reprezentacjom, który mogą wystawić jednego lub dwóch zawodników. Do limitu włączany jest również pierwszy trener, więc w takich przypadkach zawodnicy ci nie mieliby praktycznie żadnego dodatkowego wsparcia w postaci fizjoterapety czy serwismena.

Źródło: Przegląd Sportowy

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Firma rozda pracownikom ponad 4 tys. samochodów. Wydadzą ponad 70 mln
  2. Uczniowie wrócą do nauki zdalnej? Nieoficjalne informacje zalewają Internet
  3. Tragiczne wiadomości o nagłej śmierci. Polacy pogrążeni w żałobie, odeszła prawdziwa legenda
  4. Manchester United podpisał kontrakt z wielką gwiazdą. Kibice go pokochają, ma wyciągnąć zespół z kryzysu
  5. Kibice nie mogli uwierzyć własnym oczom. Na trening reprezentacji Polski wyszło tylko dziewięciu piłkarzy, co z resztą?
  6. Odkryli skarb sprzed milionów lat. Znalezisko zbiło z tropu naukowców badających teorię ewolucji

11 powodów dlaczego warto adoptować psa ze schroniska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News