skoki narciarskie
twitter.com/aureliuszkleks
Autor Mateusz Wysokiński - 8 Lutego 2020

Niesamowity występ polskiego skoczka. Ręce same składają się do oklasków, co za forma (WIDEO)

Skoki narciarskie dostarczyły w tym sezonie wielu emocji polskim kibicom. Jeden z polskich skoczków w trakcie serii treningowej przed zawodami pokazał prawdziwą klasę. Polak przeskoczył całą skocznię i był tak zadziwiony swoim występem, że ledwo co ustał lądowanie. Wiele wskazuje na to, że stanie się on jednym z faworytów turnieju.

Skoki narciarskie w tym sezonie elektryzują kibiców. Niezmiennie dobrą dyspozycję pokazuje Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła, którzy w trakcie konkursów o Puchar Świata godnie reprezentują Polskę. O ile do występów tej trójki sportowców zdążyliśmy się już przyzwyczaić, o tyle dobry występ zanotował dzisiaj inny reprezentant naszego kraju, który zaliczył nieprawdopodobny występ. Polak dokonał czegoś, co już na zawsze zapisze się w historii polskich skoków narciarskich.

Nowy gwiazdor Fame MMA? Irański Hulk coraz bliżej występu w Polsce, to zdjęcie mówi wszystko (ZDJĘCIE)Nowy gwiazdor Fame MMA? Irański Hulk coraz bliżej występu w Polsce, to zdjęcie mówi wszystko (ZDJĘCIE)Czytaj dalej

Skoki narciarskie. Niesamowita postawa Polaka w trakcie sesji treningowej

Polakiem, który pokazał dzisiaj sportową klasę, jest Stefan Hula. Skoczek, który miał wielkie problemy, aby pokazać się z dobrej strony w trakcie turniejów Pucharu Świata. Sportowiec nie przekonał szkoleniowca kadry Michala Doleżala do dalszego uczestnictwa w pierwszej kadrze reprezentacji, w związku z czym występuje na Pucharze Kontynentalnym. Zawody w Brotterode zostały poprzedzone treningiem, w trakcie którego Hula brylował. Polak przeskoczył punkt konstrukcyjny skoczni i pokazał, że może się jeszcze przydać w kadrze A.

Dobre skoki w treningach zaliczył także Maciej Kot. Sportowiec, który podobnie jak Hula zawodził w tym sezonie, zanotował obiecujące skoki w okolicach 110 i 112 metrów, jednak to jego starszy kolega okazał się prawdziwą gwiazdą treningu. Wiele wskazuje na to, że zawody w Brotterode będą zdominowane przez Biało-Czerwonych, jednak dobre skoki zanotowali także Cene Prevc i Martin Hamann.

Huli nie udało się pobić rekordu skoczni

Mimo że Polak skoczył na odległość 117,5 metra, a więc dalej o pół metra od punktu konstrukcyjnego, to nie jest on najlepszym skoczkiem w historii skoczni w Brotterode. Polakowi do ustanowienia nowego rekordu zabrakło 6 metrów. Odległość 123 metrów na tym obiekcie sportowym została osiągnięta w 2005 roku przez Seou Choi'ego w ramach zawodów o Puchar Kontynentalny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna wiadomość od organizatorów konkursu w Willingen. Skoki zostały przełożone
  2. Piątek już jest gwiazdą Herthy. "Z nikim wcześniej nie wiązano tak wielkich nadziei"
  3. Adam Małysz wskazał na problem polskich skoczków. Przez niego mają gorsze wyniki
  4. Coraz mniejsze zainteresowanie Pucharem Świata. W Willingen będzie wielu nieobecnych
  5. Najbardziej nieprawdopodobny transfer stanie się faktem? Legendarny klub pyta o Messiego
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News