Skoki narciarskie
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 8 Marca 2020

Reprezentacja Polski zakończyła mistrzostwa świata. Słaby występ naszych skoczków

Skoki narciarskie w Polsce mają ogromną rzeszę kibiców. Fani tej dyscypliny muszą jednak poczekać na następców Dawida Kubackiego czy Kamila Stocha - nasi juniorzy kompletnie zawiedli na mistrzostwach świata w Oberwiesenthal.

W niedzielę Polacy rywalizowali w konkursie mieszanym. W zawodach brały udział złożone z dwóch kobiecych oraz dwóch męskich reprezentantów kraju. Po słabych występach w "drużynówkach" i zawodach indywidualnych kibice mieli nadzieję na lepsze wyniki Biało-Czerwonych. Niestety, zawiedli się.

Oficjalna decyzja ws. Pucharu Świata w Oslo. Kibice skoków będą rozczarowaniOficjalna decyzja ws. Pucharu Świata w Oslo. Kibice skoków będą rozczarowaniCzytaj dalej

Skoki narciarskie juniorów bez medali dla Polski

W narciarskim "mikście" Polskę reprezentowali Kamila Karpiel, Kinga Rajda, Adam Niżnik i Tomasz Pilch. Najlepiej spisali się Rajda i Pilch, którzy w pierwszej serii uzyskali piąty wynik, natomiast w drugiej - szósty. Odstawali Karpiel (piąty i ósmy rezultat) oraz Niżnik (dwunasty i ósmy rezultat). Wyniki Biało-Czerwonych złożyły się na siódmą lokatę naszej reprezentacji. Najlepsi byli Austriacy, po srebro sięgnęli Norwegowie, a trzecie miejsce zajęli Słoweńcy.

Konkurs mieszany zamknął mistrzostwa świata juniorów w Oberwiesenthal. Żaden z naszych reprezentantów nie przywiezie z imprezy medalu. "Najbliżej" tego osiągnięcia był Tomasz Pilch w konkursie indywidualnym, który zajął 9. miejsce.

Jeśli chodzi o rywalizację "mikstów" widać jednak pewien postęp. Pierwszy konkurs mieszany na mistrzostwach świata juniorów rozegrano w 2016 roku. Polska wówczas zajęła jedenastą lokatę. W 2017 roku reprezentacja Polski była jedenasta, w 2018 ósma, a w 2019 dziewiąta.

Polka po raz kolejny mistrzynią świata. Nasza zawodniczka ma apetyt jeszcze więcejPolka po raz kolejny mistrzynią świata. Nasza zawodniczka ma apetyt jeszcze więcejCzytaj dalej

Stoch i Kubacki czekają na następców

Wyniki młodych Orłów są szczególnie niepokojące, biorąc pod uwagę, że najlepsi polscy skoczkowie są już po 30-stce. Młodzi Polacy znacznie odstają od doświadczonych mistrzów. Tę dysproporcję widać w klasyfikacji Pucharu Świata - najlepszym zawodnikiem młodego pokolenia w tym sezonie jest Jakub Wolny. 24-letni skoczek zgromadził zaledwie 58 pkt klasyfikacji generalnej, co przekłada się na 37. miejsce w zestawieniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
  2. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy
  3. Okropne wieści z Elbrusu. Nie żyje 41-letni Polak, doszło do strasznego wypadku
  4. Wiemy, czy Ronaldinho uniknie więzienia. Zwrot akcji w sprawie zatrzymania legendy
  5. Kompromitacja reprezentantek Polski. Miały dostać złoto, zostały zdyskwalifikowane
  6. Wbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News