Skoki narciarskie
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 8 Maja 2020

Były trener Adama Małysza wystawił kadrę do wiatru. Niespodziewany krok szkoleniowca

Skoki narciarskie mimo zakończonego sezonu wciąż dostarczają kibicom rozrywki. W ostatnich dniach pojawiła się informacja, że do prowadzenia kadry startującej w Pucharze Świata wraca doskonale znany polskim kibicom Heinz Kuttin. Jak się okazało, Austriak zmienił zdanie i zostawił swojego niedoszłego pracodawcę na lodzie. 

Skoki narciarskie cieszą się niesłabnącą popularnością wśród polskich kibiców. Sympatycy tej dyscypliny zaskoczeni byli, gdy okazało się, że były trener polskiej kadry Heinz Kuttin zamierza objąć reprezentację Francji. Jeszcze większe zdziwienie wywołała informacja, że w ostatniej chwili wycofał się z umowy. Francuzi są oburzeni zachowaniem znanego trenera.

Urocze zdjęcie nowo narodzonej córeczki Anny Lewandowskiej. Klara już się nią opiekuje (FOTO)Urocze zdjęcie nowo narodzonej córeczki Anny Lewandowskiej. Klara już się nią opiekuje (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
  2. Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli


Skoki narciarskie. Heinz Kuttin nie obejmie jednak kadry Francji

Kilka dni temu pojawiła się zaskakująca wiadomość o tym, że Heinz Kuttin wraca do prowadzenia reprezentacji skoczków rywalizującej o punkty Pucharu Świata. Doświadczony szkoleniowiec ostatnie dwa lata spędził w Chinach, gdzie pracował z żeńską reprezentacją. Wcześniej przez cztery lata prowadził Austriaków a w latach 2004-2006 reprezentację Polski.

Doskonale znany kibicom skoków trener miał objąć od nowego sezonu kadrę Francji i pracować nad wyrównaniem poziomu poszczególnych skoczków. Miał to być długofalowy projekt. Miał, gdyż jak się okazało, Kuttin w ostatniej chwili wycofał się z danego francuskiej federacji słowa.

Czołowa polska siatkarka zrzuciła ubrania. Pikantne zdjęcie rozpala wyobraźnię fanów (FOTO)Czołowa polska siatkarka zrzuciła ubrania. Pikantne zdjęcie rozpala wyobraźnię fanów (FOTO)Czytaj dalej


Austriak otrzymał bardziej atrakcyjną ofertę

O całej sytuacji poinformował jako pierwszy portal Skispringen.com. "Zwrot akcji! Heinz Kuttin nie dla Francji” - napisano. Niedługo później doniesienia te potwierdził Jerome Laheurte, dyrektor sportowy francuskiej kadry skoczków narciarskich.

- 12 kwietnia osiągnęliśmy ustne porozumienie, po czym załatwialiśmy formalności. Wysłaliśmy mu kontrakt i czekaliśmy, aż go odeśle. Ale potem zadzwonił w środę i powiedział, że jednak do nas nie dołączy. - powiedział w rozmowie z “L'Equipe”

Jak się okazało, Heinz Kuttin otrzymał w międzyczasie znacznie bardziej atrakcyjną sportowo ofertę. Podobno ma objąć jedną z czołowych ekip skoków narciarskich. Na ten moment nie wiemy jeszcze, o którą drużynę chodzi. Francuzi nie kryli rozczarowania decyzją austriackiego szkoleniowca i sposobu, w jaki poinformował o zmianie wcześniejszej decyzji.

- Powiedział, że bardzo mu przykro, ale nie może odrzucić tamtej oferty. To dla nas szok. Czujemy się zdradzeni i po ludzku zranieni - zakończył wypowiedź Jerome Laheurte.

Źródło: "L'Equipe", Skispringen.com

ZOBACZ TAKŻE:

  1. WHO uderza w sąsiada Polski. Wszystko przez jedno wydarzenie
  2. Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?
  3. Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. "Jestem gotowy"
  4. Kolejny Polak w Napoli? Włosi zainteresowani młodą gwiazdą Ekstraklasy
  5. Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)
  6. Los Angeles Times: Naukowcy donoszą o nowym szczepie koronawirusa. Może być groźniejszy i bardziej zaraźliwy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News