Skoki narciarskie
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 8 Grudnia 2020

Kompromitacja organizatorów mistrzostw świata w lotach narciarskich. Aż trudno uwierzyć w to, co zrobili

Skoki narciarskie już w czwartek zawitają do Planicy, gdzie odbędą się mistrzostwa świata w lotach. Przed rozpoczęciem zmagań możemy mówić o niemałym skandalu. Wszystko z powodu decyzji organizatorów na temat badań, które skoczkowie muszą przejść przed przystąpieniem do rywalizacji. Trudno pojąć decyzję, która zapadła w związku z bezpieczeństwem zawodników.

  • Już w czwartek ruszają MŚ w lotach narciarskich
  • Najlepsi zawodnicy świata będą rywalizować przez trzy dni
  • Odbędą się dwa konkursy indywidualne i jeden drużynowy
  • Przed rozpoczęciem turnieju organizatorzy podjęli szokującą decyzję

Skoki narciarskie szykują się do wielkiego święta, jakim będą mistrzostwa świata w lotach. Jednak nim rozpocznie się rywalizacja, mamy do czynienia ze sporym skandalem. Tak należy nazwać decyzję organizatorów o badaniach, które przejdą skoczkowie w związku z pandemią.

Intymne chwile Roberta i Anny Lewandowskich. Wszystko pokazali na Instagramie (FOTO)Intymne chwile Roberta i Anny Lewandowskich. Wszystko pokazali na Instagramie (FOTO)Czytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:


Skoki narciarskie. MŚ w Planicy startują już w czwartek

Już w czwartek najlepsi skoczkowie świata zawitają do Planicy, gdzie rozpoczną się mistrzostwa świata w lotach. Pierwszego dnia zawodników czekają sesja treningowa i kwalifikacje do piątkowego konkursu indywidualnego.

Zobacz także: Młoda para z Polski wprawiła gości w osłupienie. TzG się chowa

Jak już informowaliśmy, nasi najlepsi skoczkowie nie wzięli udziału w ostatnich konkursach Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Klemens Murańka i Andrzej Stękała, zostali w Zakopanem, by trenować przed najważniejszą imprezą pierwszej części sezonu.

Po zawodach w Rosji, gdzie zaprezentowali się skoczkowie kadry B, a także przygotowaniach w Zakopanem, trener Michal Doleżal ogłosił kadrę Polski na mistrzostwa świata w lotach. Do Planicy pojadą Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Andrzej Stękała oraz Aleksander Zniszczoł.

Zobacz także: 45 tys. zgonów, aż 30 tys. ukrytych. Porażający bilans w Polsce

Na miejscu Polaków, jak i inne zespoły czeka jednak niemiłe zaskoczenie. Wszystko za sprawą decyzji organizatorów MŚ. Chodzi o badania na obecność koronawirusa.

Wspaniały dzień polskiego tenisa. Iga Świątek i Magda Linette z prestiżowymi nagrodamiWspaniały dzień polskiego tenisa. Iga Świątek i Magda Linette z prestiżowymi nagrodamiCzytaj dalej


Skandaliczna decyzja organizatorów MŚ. Narażają zdrowie skoczków

Wszyscy zawodnicy będą musieli przejść testy na obecność koronawirusa, nim przystąpią do rywalizacji. W czasie pandemii jest to zupełnie normalne i zrozumiałe. Szokuje jednak forma, w jakiej skoczkowie zostaną przebadani.

Jak się okazuje, badania przeprowadzone zostaną w jednej z lokalnych przychodni w Planicy. Z placówki tej korzystają także inni pacjenci. Tym samym ryzyko zarażenia COVID-19 znacząco wzrasta.

- Bańka, płatek śniegu? Klasyczna przychodnia w małym miasteczku, tłoczenie się w ciasnych korytarzach, gdzie przewija się masa przypadkowych ludzi… Mocny początek jednej z najważniejszych imprez sezonu - napisał Dominik Formela, dziennikarz portalu Skijumping.pl

Trudno nie zgodzić się z tą opinią. Tego typu decyzja tuż przed rozpoczęciem rywalizacji na mamucie w Planicy jest zupełnie bezsensowna i nieodpowiedzialna. Podobną opinię wyrażają niemal wszyscy członkowie reprezentacji, eksperci i dziennikarze.

Aktualizacja godz. 13:27

Udało nam się dotrzeć do informacji na temat badań reprezentantów Polski. Sekretarz Generalny Polskiego Związku Narciarskiego Jan Winkiel, powiedział dziennikarzowi ZeStadionu.pl Aleksemu Kiełbasie, że Badania na obecność koronawirusa naszej kadry zostaną przeprowadzone w hotelu, w który zameldowane będą ekipy. Taka wiadomość z pewnością może nas nieco bardziej uspokoić. Wydaje się, iż nasi skoczkowie dzięki temu powinni być mniej narażeni na potencjalne zakażenie.

Źródło: Skijimping.pl

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News