Puchar Świata w Titisee- Neustadt
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 9 Stycznia 2021

Rewelacyjni Polacy. Mamy dwóch Polaków na podium Puchara Świata, genialny występ, pękamy z dumy

Skoki narciarskie w Titisee-Neustadt dostarczyły wielkich emocji. Po pierwszej serii, nazywanej przez ekspertów "Mistrzostwami Polski w skokach", nasi kadrowicze zajmowali czołowe miejsca w klasyfikacji konkursu. Wiele wskazywało na to, że zdominujemy konkurs, emocji nie brakowało, a skoczkowie z drużyny Michala Doleżala pokazali wielką klasę. Mamy dwóch Polaków na podium

  • Konkurs pucharu świata w Titisee - Neustadt zaczął się od wspaniałej, pierwszej serii konkursowej w wykonaniu reprezentantów Polski
  • Świetne loty zaliczył Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Andrzej Stękała, którzy okupowali miejsca w czołówce konkursu
  • Polacy pokazali wielką formę, a dwóch naszych kadrowiczów stanęło na podium Pucharu Świata.

Skoki narciarskie w tym sezonie dostarczają wielkich emocji z udziałem reprezentantów Polski. Po pierwszej serii zawodów w trakcie niemieckich zawodów, czołowe miejsca zajmowało aż 4 reprezentantów naszego kraju. Wiele wskazyło na to, że druga seria konkursu w Niemczech będzie bardzo udana dla naszych kadrowiczów. Te oczekiwania zostały spełnione, brawo Polacy.

Puchar Świata w Titisee-Neustadt. Wielkie emocje, Polacy rewelacją, dwóch na podium po pierwszej seriiPuchar Świata w Titisee-Neustadt. Wielkie emocje, Polacy rewelacją, dwóch na podium po pierwszej seriiCzytaj dalej

Skoki narciarskie. Pierwsza seria była zdominowana przez Polaków

Nic nie wskazywało na to, że pierwsza seria konkursu w Niemczech będzie zdominowana przez reprezentantów Polski. Wspaniałe skoki naszych kadrowiczów zaczęły się od lotu Andrzeja Stękały, który przez bardzo długi czas dominował na pierwszym miejscu. Pierwsze miejsce Polakowi zabrał...inny członek drużyny Michala Doleżala - Piotr Żyła.

Co ciekawe, dobre skoki naszych kadrowiczów trwały w najlepsze jeszcze przez dłuższy moment. Rewelacyjny okazał się Dawid Kubacki, który dzięki swojemu lotowi stał się liderem w tabelii. Na drugim miejscu zawody w pierwszej serii zakończył zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni - Kamil Stoch. Świetną formą popisał się także Jakub Wolny, który niespodziewanie zajął 10. miejsce.

Eksperci i kibice byli zachwyceni i podkreślali, że dzisiaj może dojść do napisania historii przez reprezentację Polski. Wszyscy liczyli na to, że na podium zawodów znajdzie się aż trzech zawodników z naszego kraju, co byłoby pierwszym takim sukcesem w historii polskich skoków w turniejach Pucharu Świata.

Niesamowici Polacy. Wielka walka o podium się opłaciła, rewelacyjny Stoch i Żyła

Druga seria oczekiwana była z wielką nadzieją przez wszystkich fanów w Polsce. Andrzej Stękała pokazał, że jest w dobrej formie i wzbił się na 134 metry, ta odległość jednak nie sprawiła, by stał się liderem konkursu. Kolejnym Polakiem był Piotr Żyła i dzięki odległości 139,5 metra został liderem konkursu.

Wszyscy z niepokojem czekali na występ Graneruda. Jeśli Norweg zaliczyłby nieudany skok, oznaczałoby to polskie podium Pucharu Świata. Niestety, rywal Kamila Stocha wzbił się na daleką odległość i pozbawił reprezentacji Polski na pierwsze wspólne podium w Pucharze Świata, obejmując prowadzenie w konkursie.

Kamil Stoch, który jest w wielkiej formie po Turnieju Czterech Skoczni pokazał, że nie jest mu straszny norweski rywal. Arcymistrz polskich skoków został liderem i zapewnił sobie podium Pucharu Świata.

Niestety, Dawid Kubacki nie wytrzymał presji psychicznej konkursu w Titisee-Neustadt i musiał pożegnać się z podium konkursu, mimo prowadzenia po pierwszej serii. Nie zmienia to jednak faktu, że zawody na 3 miejscu zakończył Piotr Żyła. Polacy byli prawdziwymi bohaterami dzisiejszego wieczoru.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News