Skoki narciarskie
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 9 Lutego 2020

Puchar Świata w Willingen odwołany. Organizatorzy chcą wynagrodzić kompromitację

Skoki narciarskie w Willingen zostały odwołane z powodu niekorzystnej aury. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) pracuje nad organizacją zawodów, które zastąpiłyby anulowany turniej Pucharu Świata. Jak zostanie rozwiązana problematyczna sytuacja? Istnieje kilka możliwych scenariuszy.

Skoki narciarskie przegrały z pogodą. W jaki sposób FIS zrekompensuje fanom odwołane zawody? TVP Sport przedstawia możliwe scenariusze, według których organizatorzy turnieju wynagrodzą fanom brak niedzielnego konkursu.

Rekord świata pobity. Polscy kibice oszaleli z radości (Wideo)Rekord świata pobity. Polscy kibice oszaleli z radości (Wideo)Czytaj dalej

Skoki narciarskie w Willingen odwołane. Gdzie mogą odbyć się dodatkowe zawody?

Jak podaje TVP Sport, FIS spróbuje "upchnąć" dodatkowe zawody w trakcie kolejnych pięciu weekendów, które pozostały do końca tegorocznego cyklu Pucharu Świata. Mimo że pięć tygodni to sporo czasu, wykonanie tego zadania w praktyce może okazać się trudnym zadaniem.

Pierwszy wariant zakłada organizację zawodów w najbliższy weekend w austriackim Tauplitz. Konkursy zostały zaplanowane na sobotę i niedzielę. Dodatkowy Puchar Świata mógłby odbyć się więc w piątek 14 lutego. Austriacki mamut gości Puchar Świata zwykle raz na dwa lata, więc dodatkowy konkurs mógłby okazać się nie lada gratką dla tamtejszych fanów skoków narciarskich.

Drugie rozwiązanie polega na zorganizowaniu dodatkowych zawodów w Rasnovie. Rumuński debiutant przeprowadzi zmagania w piątek i sobotę, zatem wolna pozostaje niedziela. Problemem jest jednak rozmiar skoczni, który wynosi zaledwie 97 m, a FIS premiuje raczej większe obiekty. Federacja zapewne weźmie również pod uwagę fakt, że skoki narciarskie nie są zbyt popularne w Rumunii.

Słynne obiekty uratują twarz FIS?

Kolejną opcją jest dodatkowy konkurs w Lahti, gdzie Puchar Świata zawita w dniach 28 lutego - 1 marca. Wspomniane rozwiązanie wydaje się jednak mało prawdopodobne, gdyż fiński obiekt otrzymał jużdodatkowe zawody za odwołaną w listopadzie rywalizację w Ruce.

Podobnie karkołomnie brzmi przedłużenie turnieju Raw Air o kolejne zawody. Maraton skoków w Skandynawii nie powinien być przedłużany o kolejne serie, gdyż w trakcie 9 dni skoczków i tak czeka siedem konkursów.

Nie da się też oczywiście wykluczyć, że konkurs w Willingen nie zostanie w ogóle zastąpiony. Wątpliwe jednak, by FIS przedłużył sezon, który planowo zakończy się 22 marca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesamowity występ polskiego skoczka. Ręce same składają się do oklasków, co za forma (WIDEO)
  2. Reprezentant Polski ostro o selekcjonerze. Kapitan reprezentacji Polski broniony przez kolegę
  3. Andrzej Strejlau nie ma wątpliwości. "Cracovia powinna zostać ukarana"
  4. Mógł strzelić gola, ale wybił piłkę poza boisko. "Nie pozwoliło mi na to sumienie" (WIDEO)
  5. Nowe ustalenia śledczych w sprawie śmierci Kobe Bryanta. "To nie była awaria silnika"
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News