Puchar Świata Kubacki Skoki narciarskie
ERWIN SCHERIAU/AFP/East News
Autor Piotr Bernaciak - 9 Marca 2020

Świetne notowania Dawida Kubackiego. Polak bardzo wysoko w Pucharze Świata

Skoki narciarskie w Lillehammer przyniosły nam kolejne rozstrzygnięcia w Pucharze Świata. Poznaliśmy nową klasyfikację generalną Kryształowej Kuli. Dawid Kubacki może mieć powody do zadowolenia pomimo słabego konkursu.

Skoki narciarskie w Lillehammer przyniosły nam kolejne rozstrzygnięcia. Dzisiaj poznaliśmy kolejne wyniki wliczane do klasyfikacji turnieju Raw Air, ale również do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Po dzisiejszym konkursie Dawid Kubacki nie może być z siebie zadowolony, bowiem osiągnął wynik zdecydowanie poniżej oczekiwań wszystkich fanów i ekspertów.

Jego szczęściem jest jednak słabsza dyspozycja reszty rywali walczących o najwyższe cele w Pucharze Świata. Dzisiejszy konkurs nie należał ani do Kubackiego, ani do Krafta i Geigera, ale dobrze nie spisał się także Ryoyu Kobayashi. To właśnie ta informacja powinna być dzisiaj dla Polaka głównym powodem do radości w związku ze zbliżającym się końcem zmagań.

Artur Szpilka wygrał po kontrowersyjnym werdykcie. Teraz prosi o unieważnienie walkiArtur Szpilka wygrał po kontrowersyjnym werdykcie. Teraz prosi o unieważnienie walkiCzytaj dalej

Skoki narciarskie w Lillehammer. Dawid Kubacki rozczarował kibiców

W dzisiejszych zawodach Dawid Kubacki zajął dopiero 25. miejsce. Ostatecznie mimo wszystko słabe wyniki osiągnęli także jego bezpośredni rywale w walce o najwyższe miejsca w klasyfikacji generalnej. Obecnie Polaka interesuje właściwie już tylko walka z Ryoyu Kobayashim o utrzymanie trzeciego miejsca, a na ten moment Polak jest bliżej sukcesu.

Po dzisiejszym występie Dawid Kubacki utrzymał swoją przewagę. Obecnie wynosi ona jedynie 49 punktów, a przed Polakiem i Japończykiem w klasyfikacji są tylko Karl Geiger i Stefan Kraft. Jeżeli jednak nasz reprezentant nie poprawi swojej dyspozycji w kolejnych tygodniach, to utrzymanie obecnej sytuacji wcale nie będzie takie oczywiste.

Wymowne zachowanie polskich trenerów po skoku Kubackiego. Wszystko na oczach setek tysięcy widzówWymowne zachowanie polskich trenerów po skoku Kubackiego. Wszystko na oczach setek tysięcy widzówCzytaj dalej

Skoki narciarskie w Lillehammer. Dawid Kubacki ma sporo szczęścia

Po dzisiejszym konkursie Dawid Kubacki ma wiele szczęścia, jednak już niebawem odbędą się kolejne konkursy z cyklu Raw Air, w których reprezentant Polski będzie musiał wspiąć się na szczyt swoich umiejętności, by osiągnąć życiowy sukces, jakim będzie utrzymanie trzeciego miejsca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Martyna Wojciechowska przekazała fanom wspaniałą nowinę. Ogromne szczęście jej i córki
  2. Śmiertelny wypadek na torach pod Żyrardowem. Nie żyje mężczyzna, ogromne opóźnienia pociągów
  3. Świetne notowania Dawida Kubackiego. Polak bardzo wysoko w Pucharze Świata
  4. Wymowne zachowanie polskich trenerów po skoku Kubackiego. Wszystko na oczach setek tysięcy widzów
  5. Artur Szpilka wygrał po kontrowersyjnym werdykcie. Teraz prosi o unieważnienie walki
  6. Lidl znienacka zmienia ceny 300 produktów, przecieramy oczy. Wszystko przez zmianę przepisów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News