Skoki narciarskie Planica odwołana
Andrzej Iwanczuk/Reporter - East News
Autor Piotr Bernaciak - 9 Marca 2020

Dziesiątki tysięcy kibiców skoków w rozpaczy. Władze podjęły decyzję w sprawie konkursu w Planicy

Skoki narciarskie w Planicy stały się już legendarnym konkursem, na który czeka każdy kibic skoków. Niestety, dziesiątki tysięcy sympatyków tego sportu będą musiały obejść się smakiem. Władze podjęły ostateczną decyzję co do konkursu.

Skoki narciarskie w Planicy od bardzo wielu lat pozostają jednym z najważniejszych konkursów w kalendarzu kibiców z całego świata. W tym roku to właśnie na tej legendarnej słoweńskiej skoczni dojść miało do zakończenia Pucharu Świata i jednocześnie do wyłonienia nowego mistrza świata w lotach narciarskich. Fani od dawna odliczali dni do wyjątkowego wydarzenia.

Teraz w związku z decyzją władz wielu z nich będzie musiało ostatecznie zmienić swoje plany na nadchodzące dni. Dowiadujemy się, że podjęto decyzję, która rozczaruje dziesiątki tysięcy osób, które miały w swoich planach wyjazd na jeden z najbardziej znanych konkursów skoków narciarskich na świecie.

Kontrowersje po walce Artura Szpilki narastają. Bukmacher oddaje pieniądzeKontrowersje po walce Artura Szpilki narastają. Bukmacher oddaje pieniądzeCzytaj dalej

Skoki narciarskie w Planicy bez udziału kibiców

Już w czwartek federacja FIS miała podjąć decyzję, czy skoki narciarskie w Planicy na zakończenie tegorocznej edycji Pucharu Świata zostaną rozegrane przy udziale kibiców. Okazuje się, że słoweński rząd już wcześniej postanowił podjąć decyzję w sprawie wpuszczenia kibiców na obiekt. W sprawie postanowił interweniować sam premier kraju, podejmując trudny wybór.

Wiemy już, że zakończenie Pucharu Świata w Planicy odbędzie się bez udziału kibiców. Na miejsce wybierało się mniej więcej cztery tysiące Polaków, ale na skoczni miało pojawić się wielokrotnie więcej kibiców z całego świata. Decyzja została podjęta w związku z epidemią koronawirusa, która dotarła także do Słowenii. W kraju choruje na niego nieco ponad 20 osób.

Reprezentant Polski grający w Serie A zabrał głos w sprawie koronawirusa. Dramatyczna sytuacja we WłoszechReprezentant Polski grający w Serie A zabrał głos w sprawie koronawirusa. Dramatyczna sytuacja we WłoszechCzytaj dalej

Skoki narciarskie w Planicy nie będą takie jak zawsze

Póki co trudno ocenić, czy kibice mogą liczyć na zwroty pieniędzy za niewykorzystane wyjazdy, jednak zanosi się na to, że fani z całego świata będą mieli gigantyczny problem. Z pewnością odwołanie tak wielkiej imprezy na kilkanaście dni wcześniej jest przykrą informacją dla wszystkich fanów sportu. Wielkie wydarzenie bez kibiców zawsze traci na wartości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje turysta z Polski. Szukał schronienia, doszło do najgorszego
  2. Bóbr wtargnął do domu, ugryzł kobietę w nogę
  3. Artur Szpilka komentuje kontrowersyjne zwycięstwo. Absurdalna opinia pięściarza
  4. Reprezentant Polski kontuzjowany. Zszedł z murawy już w pierwszej połowie meczu
  5. Zbigniew Boniek zabrał głos ws. meczów kadry. Kibice zostaną wpuszczeni na stadion?
  6. Słowa ranią. Użył ich brat Magdy Gessler w kierunku siostry w najboleśniejszy sposób

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News