Skoki narciarskie
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 9 Grudnia 2020

Polscy skoczkowie zatriumfują w mistrzostwach świata? "Mają przewagę nad rywalami"

Skoki narciarskie zawitały do Planicy, gdzie w dniach 10-13 grudnia odbędą się mistrzostwa świata w lotach. Kibice w Polsce wielkie nadzieje wiążą oczywiście z występami naszych reprezentantów. Przed startem rywalizacji o szansach Polaków na medale opowiedział prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

  • Już w czwartek rozpoczną się MŚ w lotach w Planicy
  • Skoczkowie odbędą skoki treningowe i przystąpią do kwalifikacji do pierwszego konkursu
  • Przed startem rywalizacji o szansach Polaków opowiedział Apoloniusz Tajner
  • Prezes PZN udzielił wywiadu dla WP SportoweFakty

Skoki narciarskie w najbliższych dniach znów zgromadzą przed telewizorami tysiące kibiców. Wszystko za spraw mistrzostw świata w lotach, które odbędą się w Planicy. Apoloniusz Tajner nie ma wątpliwości, że Polacy włączą się do walki o medale.

UEFA podjęła decyzję ws. rasistowskiego skandalu w Lidze Mistrzów. Co dalej z meczem PSG?UEFA podjęła decyzję ws. rasistowskiego skandalu w Lidze Mistrzów. Co dalej z meczem PSG?Czytaj dalej


Skoki narciarskie. Już jutro ruszają mistrzostwa świata w lotach

Już w czwartek na legendarnej skoczni Letalnica w Planicy rozpoczną się mistrzostwa świata w lotach. Skoczkowie wezmą udział w sesji treningowej i kwalifikacjach do piątkowego konkursu indywidualnego.

Zobacz także: Najgorsza wiadomość z samego rana. Nie żyje wielki Polak

Polscy kibice liczą na świetne występy naszych reprezentantów. Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła nie pojechali na zawody Pucharu Świata w Niżnym Tagile, by lepiej przygotować się właśnie do mistrzostw. Liderzy naszej kadry trenowali w Zakopanem.

Oprócz wspomnianej trójki gwiazd polskich skoków trener Michal Doleżal zabrał do Planicy także Klemensa Murańkę, Aleksandra Zniszczoła i Andrzeja Stękałę. Nasi zawodnicy przed startem w turnieju muszą przejść testy na obecność koronawirusa. Na szczęście będą mogli zrobić to w hotelu. Decyzja organizatorów o wysłaniu skoczków do przychodni, z której korzystają także zwykli pacjenci, spotkała się wcześniej z wielkim oburzeniem.

Przed startem mistrzostw świata o swoich przemyśleniach z portalem WP SportoweFakty porozmawiał Apoloniusz Tajner. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego został zapytany m.in. o to, czy Polacy jadą do Planicy po medale.

Zobacz także: Wielki polski bank zdecydował. Duże podwyżki opłat już pewne

- To są skoki narciarskie, wszystko się może zdarzyć. Widzieliśmy, co się stało z Eisenbichlerem w Rosji. Oceniając jednak poziom sportowy, na pewno liczymy na medal w konkursie drużynowym. Potrzeba jednak osiem dobrych skoków. Wpadki się nie obawiam, bo grupa jest zbyt dobrze przygotowana.- odpowiedział Tajner.

Manchester United odpada z Ligi Mistrzów. Wielkie emocje i aż 5 goli w meczu z RB LipskManchester United odpada z Ligi Mistrzów. Wielkie emocje i aż 5 goli w meczu z RB LipskCzytaj dalej


Apoloniusz Tajner o szansach Polaków w MŚ

Apoloniusz Tajner uważa także, że decyzja Michala Doleżala o niewysyłaniu liderów naszej kadry do Niżnego Tagiłu była słuszna. Prezes PZN stwierdził, że dzięki spokojnemu treningowi i odpoczynkowi nasi skoczkowie zyskali istotną przewagę nad rywalami przed rozpoczęciem mistrzostw świata.

- Liczę, że pozytywnie na Kamila i pozostałych naszych najlepszych skoczków wpłynie ta krótka przerwa od startów. Spędzili czas w swoich domach. Uniknęli stresów w Niżnym Tagile, gdzie warunki były jak zawsze ciężkie. Odpoczęli, zyskali świeżość i mają nad rywalami lekką przewagę. Są w naprawdę wysokiej dyspozycji i nie mogę się już doczekać tych mistrzostw.- powiedział szef polskich skoków.

Były trener Adama Małysza został zapytany także o to, który z polskich skoczków jego zdaniem najlepiej radzi sobie na tego typu skoczniach. Apoloniusz Tajner uważa, że szczególny talent do skakania na mamutach mają Kamil Stoch i Piotr Żyła.

- Kamil, prowadzi płasko narty. W pierwszej fazie zachowuje prędkość przelotową i później pięknie odlatuje nad zeskokiem. Znakomicie na skoczniach do lotów czuje się też Piotr Żyła. Jest jednak nieobliczalny. Może wygrać te mistrzostwa, ale może być również szósty. Całą jednak trójkę stać na medal indywidualnie. - stwierdził.

Źródło: WP SportoweFakty

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News