skoki narciarskie
YouTube/Skijumping
Autor Wojciech Olszowy - 9 Grudnia 2020

Fatalne informacje dla polskich skoczków tuż przed konkursem w Planicy. Bardzo złe prognozy, może być dużo trudniej

Skoki narciarskie w Planicy zaplanowano na najbliższy weekend. Wtedy mają odbyć się mistrzostwa świata w lotach w słoweńskiej Planicy. Turniej pierwotnie miał odbyć się w marcu, lecz pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany. Wciąż jednak nie wiadomo czy i nowy termin dojdzie do skutku. Wszystko przez pogodę. Organizatorzy walczą z czasem. Panująca aura nie sprzyja przygotowaniom. To, co się dzieje teraz w Planicy, nazywa się "armagedonem".

Skoki narciarskie cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Mistrzostwa świata w lotach mają w tym roku wyjątkowego pecha. Pierwotnie miały się odbyć w marcu, lecz zostały one przełożone z powodu koronawirusa. Pandemia zakończyła również cały sezon skoków narciarskich. W przedwcześnie zakończonych rozgrywkach triumfował Austriak Stefan Kraft. Ten sam skoczek wygrał również klasyfikację Pucharu Świata w lotach.

Polskie media przed chwilą podały przykrą wiadomość. Nie żyje kultowy polski sportowiec, kiedyś oglądały go tysiącePolskie media przed chwilą podały przykrą wiadomość. Nie żyje kultowy polski sportowiec, kiedyś oglądały go tysiąceCzytaj dalej

Skoki narciarskie. Wielkie problemy z organizacją zawodów

12 marca 2020 roku, dyrektor Pucharu Świata, Walter Hoffer, ogłosił zakończenie sezonu 2019/2020 w skokach narciarskich. Mistrzostwa świata w lotach z kolei miały zostać rozegrane w dniach 20-22 marca. Postanowiono ich nie anulować, a przełożyć na inny termin. W kwietniu zdecydowano, że odbywać się będą od 10 do 13 grudnia, o czym pisaliśmy, tutaj.

Zobacz także: Ujawniono, co policja zrobiła z 17-latką, która była na strajku

Teraz pojawił się inny problem. Pogoda sprawiła dużo kłopotów organizatorom. Prognozy pogody przewidywały niski stan śniegu. W ruch zatem poszły armatki śnieżne. Wydobywano również zapasy zgromadzone w halach.

Stało się jednak zupełnie inaczej. Prognozy stały się kompletnie nietrafione. Jak na złość, to czego pilnie potrzebowali, otrzymali w nadmiarze. Pogoda przyniosła ogromne opady śniegu. Na tyle obfite, że białego puchu jest po prostu za dużo. Organizatorzy muszą teraz się go pozbyć.

Wydawać by się mogło, że im więcej śniegu tym lepiej. Tak jednak nie jest. Skocznie narciarskie mają swoje limity. Teraz w Planicy zostały one przekroczone. We wtorek skocznia miała być testowana przed turniejem. Zbyt duży poziom śniegu nie pozwolił jednak przedskoczkom na oddawanie skoków.

Zobacz także: Premier zapowiedział wielki prezent dla seniorów

Fatalna kontuzja reprezentanta Polski. Nie zagra co najmniej przez pół rokuFatalna kontuzja reprezentanta Polski. Nie zagra co najmniej przez pół rokuCzytaj dalej

Czas goni. Organizatorzy muszą się spieszyć, by zdążyć przygotować skocznię. 11 i 12 grudnia przeprowadzone zostaną zawody indywidualne. 13 grudnia natomiast odbędzie się konkurs drużynowy.

Reprezentacja Polski przygotowana na Planicę. Powalczą o największe cele

W Planicy będą skakać Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Klemens Murańka, Andrzej Stękała i Aleksander Zniszczoł. Polacy będą walczyć o jak najlepszy wynik. Mistrzostwa świata w lotach nie są domeną polskich skoczków. Najlepszy wynik uzyskał Kamil Stoch, który w 2018 w Oberstdorfie zdobył srebrny medal. Na tym samym turnieju, drużynowo zdobyliśmy brązowy medal.

Przypomnijmy, że turniej w Planicy był jednym z ważniejszych punktów przygotowaniach Polaków. Nasi najlepsi skoczkowie - Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła opuścili ostatnie zawody w rosyjskim Niżnym Tagile. W tym czasie skupieni byli na jak najlepszym przygotowaniu do mistrzostw świata w lotach.

W ich miejsce do Rosji pojechała kadra B, w składzie Jakub Wolny, Tomasz Pilch, Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Maciej Kot. Najlepszymi z Polaków podczas tych okazali się Aleksander Zniszczoł, który pierwszego dnia konkursu zajął szóste miejsce. Dzień później na tej samej lokacie zawody ukończył Paweł Wąsek.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News