Skoki narciarskie
East News
Autor Bartosz Goluch - 10 Lutego 2020

Nowy plan dla polskich skoczków. Ma zaprocentować w końcówce sezonu

Skoki narciarskie to przewrotna dyscyplina - oprócz talentu techniki liczą się także łut szczęścia, dyspozycja dnia oraz świeżość. Tej wyraźnie zabrakło Polakom w ostatnim konkursie w Willingen. Trenerzy kadry opracowali plan, który ma pomóc poprawić ten ostatni element.

Skoki narciarskie w niedzielę nie odbyły się w Willingen z powodu silnego wiatru. W pierwszym konkursie na niemieckiej skoczni Polacy zaprezentowali się raczej słabo: Kamil Stoch zajął trzecie miejsce, Dawid Kubacki 15., a Jakub Wolny był 23. Pozostali nasi reprezentanci odpadli już w pierwszej serii. Odwołanie drugiego konkursu może okazać się zbawienne dla formy polskich skoczków.

Grad goli, czerwona kartka i wielki powrót. To były szalone Derby MediolanuGrad goli, czerwona kartka i wielki powrót. To były szalone Derby MediolanuCzytaj dalej

Skoki narciarskie przegrały z pogodą. Skoczkowie mogą dzięki temu zyskać

Polacy pierwotnie mieli wrócić do domów dopiero w poniedziałek lub w nocy z niedzieli na poniedziałek. W związku z brakiem zawodów, trenerzy uznali, że nie ma sensu przedłużać pobytu i podjęli decyzję o wcześniejszym powrocie do Polski. Jak informuje skijumping.pl, nasi skoczkowie już odpoczywają w rodzinnym gronie i mentalnie przygotowują się do kolejnych konkursów.

Kolejne konkursy w ramach Pucharu Świata odbędą się w Bad Mitterndorf. Pierwsze zawody już 14 lutego. Na austriackim obiekcie o punkty powalczą Dawid Kubacki (3. w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata), Kamil Stoch (6.), Piotr Żyła (14.), Jakub Wolny (42.), Klemens Murańka (65.), Aleksander Zniszczoł oraz Andrzej Stękała. Szerzej o powołaniach pisaliśmy tutaj.

Wielkie zwycięstwo polskich skoczków. Zdominowali konkurs, pękamy z dumyWielkie zwycięstwo polskich skoczków. Zdominowali konkurs, pękamy z dumyCzytaj dalej

Polacy walczą o podium w Pucharze Narodów

Najbliższe występy mogą okazać się kluczowe dla końcowej klasyfikacji w Pucharze Narodów. Polska kadra traci do trzecich Norwegów i drugich Niemców ponad sto punktów. Dobre występy w Bad Mitterndorf mogą pozwolić wyprzedzić Polakom tych rywali. Klasyfikacji reprezentacji w skokach narciarskich z dużą przewagą przewodzą Austriacy, których będzie bardzo trudno prześcignąć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Puchar Świata w Willingen odwołany. Organizatorzy chcą wynagrodzić kompromitację
  2. Rekord świata pobity. Polscy kibice oszaleli z radości (Wideo)
  3. Nowy rekord Polski. Fantastyczny występ naszych reprezentantów (Wideo)
  4. Tak wyglądały narodziny legendy. Mariusz Pudzianowski publikuje wzruszające nagranie (WIDEO)
  5. Krzysztof Piątek tłumaczy się z kompromitującego występu. "Nie mam hopla na punkcie bramek"
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News