skoki narciarskie
youtube.com/Streamer_TV
Autor Mateusz Wysokiński - 10 Lutego 2020

Wielkie zmiany w skokach narciarskich. W kolejnym sezonie może dojść do przełomu

Skoki narciarskie w tym sezonie cieszą się wielkim uwielbieniem ze strony kibiców z Polski. Wszyscy fani sportów zimowych z dumą obserwują Kamila Stocha i Dawida Kubackiego, którzy pokazują wielką, sportową klasę. Organizatorzy zawodów przekazali dzisiaj, że w skokach może dojść do dość niespodziewanych zmian. Takiej sytuacji w historii sportu jeszcze nie było.

Skoki narciarskie mają bardzo wielu miłośników w Polsce. Nie ma co się temu dziwić, ponieważ polscy skoczkowie w tym sezonie czarują kibiców na całym świecie, a Dawid Kubacki i Kamil Stoch nadal mają szansę na zwycięstwo w Pucharze Świata. Organizatorzy zawodów spekulują, czy nie wprowadzić pewnych zmian do organizacji zawodów. Okazuje się, że postulat, zakładający rozszerzenie Turnieju Czterech Skoczni o kolejnych uczestników jest bardzo popularny i może zostać wprowadzony niebawem.

Żona Kamila Stocha ma oryginalną pasję. Pokazała przerażające zdjęcia (FOTO)Żona Kamila Stocha ma oryginalną pasję. Pokazała przerażające zdjęcia (FOTO)Czytaj dalej

Skoki narciarskie. Zmiany w organizacji konkursów

Postulatem, nad którym debatują organizatorzy skoków, jest wprowadzenie Turnieju Czterech Skoczni dla kobiet. Zdaniem Światowej Federacji Narciarskiej zorganizowanie takich zawodów jest możliwe i to w formule, która jest podobna do zawodów mężczyzn. Wiele wskazuje na to, że konkurs będzie rozgrywany na skoczniach w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen.

Kibice Legii Warszawa grożą swojemu piłkarzowi. Klub publikuje oświadczenieKibice Legii Warszawa grożą swojemu piłkarzowi. Klub publikuje oświadczenieCzytaj dalej

Jak na razie nie wiadomo, kiedy miałyby się one odbyć, ponieważ do tej pory Turniej rozgrywany był w okresie między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem. Jeśli kobiety dostaną prawa do organizacji, działacze będą musieli przemyśleć, jak pogodzić tę imprezę z zawodami mężczyzn.

Rozmowy w sprawie zmian trwają

Według doniesień medialnych Światowa Federacja Narciarska umówiła się na rozmowy w sprawie organizacji damskiej edycji Turnieju Czterech Skoczni. Przedstawiciele organizacji mają spotkać się w Innsbrucku 15 kwietnia i tam ustalić wszystkie szczegóły. Jeśli uda się przekonać właścicieli skoczni narciarskich, już niebawem powinniśmy dostać komunikat o wprowadzeniu wersji zawodów dla kobiet.

Jak na razie, kobiece skoki narciarskie nie cieszą się dużą popularnością i są sportem, który cały czas się rozwija. Kobiety jak na razie nie walczą o medale na dużych skoczniach. Możliwe, że spotkanie z kwietnia wprowadzi odpowiednią regulację, która pozwoli sportsmenkom na występy na mamutach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tak źle nie było od dawna. Wiemy, czego brakuje reprezentacji Polski w skokach
  2. Nowy plan dla polskich skoczków. Ma zaprocentować w końcówce sezonu
  3. Niemieckie media zachwycone Krzysztofem Piątkiem. Widzą w nim nowego Lewandowskiego
  4. Kibole Legii Warszawa atakują własnego zawodnika. Kiedyś już go pobili
  5. Samobój nie z tej ziemi w meczu PSG. Obrońca zachował się jak rasowy snajper (WIDEO)
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News