Maciej Kot
Instagram
Autor Bartosz Goluch - 10 Lutego 2020

Polski skoczek załamany swoją formą. Opublikował pełen goryczy wpis

Skoki narciarskie to nie tylko Puchar Świata. Polska kadra B w weekend rywalizowała w konkursie Pucharu Kontynentalnego w Brotterode. O ile większość naszych zawodników spisała się wybornie, o tyle jeden z nich nie może być zadowolony ze swoich występów.

Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich w Brotterode przyniósł Polakom spory sukces. Paweł Wąsek zajął drugie miejsce, natomiast Hula stanął na najniższym stopniu podium. W zawodach brali udział również Adam Niżnik i Kacper Juroszek, którzy zajęli odpowiednio 31. i 35. miejsce. W zawodach wziął również udział do niedawna etatowy członek kadry A Maciej Kot.

Nowy plan dla polskich skoczków. Ma zaprocentować w końcówce sezonuNowy plan dla polskich skoczków. Ma zaprocentować w końcówce sezonuCzytaj dalej

Skoki narciarsie powodem frustracji. Kot ma dosyć

Maciej Kot zajął dopiero 15. lokatę, co jest słabym rezultatem, biorąc pod uagę, że niedawno regularnie punktował w Pucharze Świata. Dzień wcześniej było jeszcze gorzej - Kot był dopiero 30. Skoczek doskonale zdaje sobie z tego sprawę. "Weekend pełen frustracji. Brawo Stefan Hula i Paweł Wąsek" - napisał, odnosząc się do dobrych startów kolegów.

Skoki narciarskie w tym sezonie przynoszą Kotowi więcej goryczy niż satysfakcji. Nasz zawodnik uzbierał zaledwie 37 punktów w Pucharze Świata i stracił miejsce w kadrze A reprezentacji Polski. Trenerzy zgodnie twierdzą, że powodem słabych startów Kota nie jest brak umiejętności czy zaangażowania, ale problemy z utrzymaniem zimnej krwi pod presją.

Wielkie zwycięstwo polskich skoczków. Zdominowali konkurs, pękamy z dumyWielkie zwycięstwo polskich skoczków. Zdominowali konkurs, pękamy z dumyCzytaj dalej

Maciej Kot poczeka na przełamanie

Skoczek z Limanowej musi uzbroić się w cierpliwość, gdyż w najbliższym czasie nie powróci do składu na Puchar Świata. Decyzją sztabu szkoleniowego wraz ze Stefanem Hulą, Pawłem Wąskiem, a także Kacprem Juroszkiem wystąpi podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego w amerykańskim Iron Mountain. Zmagania na obiekcie w USA odbędą się w dniach 15-16 lutego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Puchar Świata w Willingen odwołany. Organizatorzy chcą wynagrodzić kompromitację
  2. Rekord świata pobity. Polscy kibice oszaleli z radości (Wideo)
  3. Nowy rekord Polski. Fantastyczny występ naszych reprezentantów (Wideo)
  4. Tak wyglądały narodziny legendy. Mariusz Pudzianowski publikuje wzruszające nagranie (WIDEO)
  5. Krzysztof Piątek tłumaczy się z kompromitującego występu. "Nie mam hopla na punkcie bramek"
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News