Skoki narciarskie
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 10 Marca 2020

Fenomenalna pierwsza seria Polaków w Lillehammer. Nasi skoczkowie powalczą o zwycięstwo

Skoki narciarskie w Lillehammer dostarczyły ogromnych emocji polskim kibicom. Postawa naszych skoczków w pierwszej serii zawodów w Lillehammer była fantastyczna - dwóch Biało-Czerwonych znalazło się w pierwszej trójce.

Kiepskie kwalifikacje do konkursu nie zwiastowały fenomenalnych skoków w pierwszej serii. Najlepiej zaprezentował się Kamil Stoch, który był 13. Jeszcze słabiej spisał się Piotr Żyła, który zajął 30. miejsce z odległością 121 m. 31. był Paweł Wąsek (123 m), a 32. Jakub Wolny (122 m). Szczególnie rozczarował Dawid Kubacki, który po skoku na 115,5 m zajął 35. lokatę. W konkursie nasi pokazali jednak klasę.

Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalejTowarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalejCzytaj dalej

Skoki narciarskie. Wielkie emocje w Lillehammer

Po pierwszej serii konkursu liderem jest Timi Zajc z odległością 139 m. Tuż za słoweńcem uplasowało się dwóch naszych zawodników - drugą lokatę zajmuje Dawid Kubacki (134,5 m), a trzecią Kamil Stoch (131,5 m). Nieźle zaprezentował się również Piotr Żyła, który uplasował się na 11. pozycji (129 m). Do drugiej serii awansował również Maciej Kot po skoku o długości 122 m.

Do drugiej odsłony konkuursu nie awansowali Jakub Wolny (34. miejsce) oraz Paweł Wąsek, który był ostatni. Wąsek skoczył zaledwie 80 m i jego dyspozycja z pewnością jest największym zmartwieniem dla trenerów kadry.

22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)Czytaj dalej

Kubacki "odjedzie" Kobayashiemu?

Dawid Kubacki stanął przed szansą powiększenia przewagi nad goniącym go w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Ryoyu Kobayashiemu. Japończyk przed konkursem w Lillehammer tracił do Polaka 32 punkty. Dzisiaj jest 5., podczas gdy Kubacki zajmuje drugą lokatę. Polski skoczek może uciec rywalowi na znacznie większy dystans, jeśli utrzyma przewagę z pierwszej serii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo mocne słowa właściciela polskiego biura podróży. "Bankructwa na szeroką skalę"
  2. Trzy nowe przypadki koronawirusa w Polsce, w tym jeden w Warszawie. Do akcji wkracza policja
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Lidl znienacka zmienia ceny 300 produktów, przecieramy oczy. Wszystko przez zmianę przepisów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News