Skoki narciarskie koronawirus
facebook.com/hgranerud
Autor Łukasz Kowalski - 12 Stycznia 2021

Granerud i inni skoczkowie dostali zakaz. Nie wystąpią w mistrzostwach kraju, pilne doniesienia

Skoki narciarskie w Norwegii 19 stycznia poznają swojego mistrza kraju. Wiadomo, że nie zostanie nim lider Pucharu Świata Halvor Egner Granerud oraz pozostali skoczkowie rywalizujący na poziomie międzynarodowym. Wszystko z powodu epidemii koronawirusa i obostrzeń z nim związanych. Po powrocie do Norwegii każdy musi przejść obowiązkową 10-dniową kwarantannę. Dla skoczków nie zrobiono wyjątku.

  • Skoki narciarskie w Norwegii niedługo poznają swojego nowego mistrza kraju
  • Lider Pucharu Świata Halvor Egner Granerud dostał zakaz startu w mistrzostwach kraju
  • Zawodnicy po powrocie do kraju będą musieli przejść obowiązkową kwarantannę

Skoki narciarskie w przyszłym tygodniu poznają nowego mistrza Norwegii. Wiadomo, że 19 stycznia na skoczni w Trondheim nie wystąpi lider Pucharu Świata Halvor Egner Granerud, a z nim także 11 innych zawodników.

W Norwegii w związku z pandemią koronawirusa każdy przyjeżdżający z zagranicy musi odbyć 10-dniową obowiązkową kwarantannę. Nie ominie ona także zawodników wracających z zawodów Pucharu Świata i Pucharu Kontynentalnego.

Skoki narciarskie: Halvor Egner Granerud na pewno nie zostanie mistrzem Norwegii

- Organizatorzy nie zgodzili się na zrobienie wyjątku, bowiem norweskie przepisy epidemiologiczne takowych nie przewidują. Każdy przyjeżdżający z zagranicy musi poddać się 10-dniowej kwarantannie - powiedział kierownik norweskiej kadry Clas Brede Brathen w telewizji NRK.

- Szkoda mi Halvora, bo mistrzostwa kraju są bardzo prestiżowymi zawodami, a on z pewnością stanąłby na podium i to raczej na najwyższym - dodał.

Michal Doleżal wyjawił prawdę. Dostał atrakcyjną ofertę pracy, pojawiła się deklaracja Michal Doleżal wyjawił prawdę. Dostał atrakcyjną ofertę pracy, pojawiła się deklaracja Czytaj dalej

Brathen opisał, jak będzie wyglądała cała procedura w przypadku norweskich skoczków. Wszyscy, którzy wrócą do Norwegii po weekendowych zawodach w Zakopanem, będą odizolowani w miejscach zamieszkania.

W Norwegii kwarantannę można przerwać w przypadku ponownego wyjazdu za granicę. Dlatego podopiecznych trenera Alexandra Stöckla zobaczymy w konkursach Pucharu Świata 23-24 stycznia w Lahti.

Granerud nie wystąpi na mistrzostwach Norwegii

Poza liderem Pucharu Świata Granerudem, na mistrzostwach Norwegii zabraknie także obecnych na w Zakopanem - Mariusa Lindvika, Daniela Andre Tandego, Johanna Forfanga, Roberta Johanssona i Thomasa Aasena Markenga.

Medalu także na pewno nie zdobędzie nikt z grupy startującej w Pucharze Kontynentalnym w Innsbrucku. Zakaz startu w Trondheim dostali: Sander Vossan Eriksen, Sondre Ringen, Anders Hare, Andreas Granerud Buskum, Benjamin Oestvold i Bendik Jakobsen Heggli.

Norwescy skoczkowie będą jeszcze prosić lokalne władze Trondheim o zmianę decyzji, ale Brathen zapowiedział, że nie ma co liczyć na występ czołowych norweskich skoczków w mistrzostwach kraju. - Poradzono nam wręcz, aby nawet nie tracić energii na taki krok - przyznał.

Rozczarowania takim obrotem spraw nie kryje sam Granerud. - To dość przykre. Złoto mistrzostw kraju wiele dla mnie znaczy. Myślę, że każdy chciałby mieć takich medali jak najwięcej, bo to też sposób na zaistnienie w historii norweskich skoków - powiedział na antenie NRK.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News